23 Nisan 2014 Çarşamba

İntihar Eden Canan Kepenek'in Organları Umut Oldu

Hatay'da 16 yıl önce ameliyat masasında kaybettiği kızının ölümünden sorumlu tuttuğu doktoru öldüren ve Bursa'da bir hafta önce intihara kalkışan kadının organları 3 kişiye umut oldu.

06 Temmuz 2012 Cuma 19:50
Bu haber 633 kez okundu
İntihar Eden Canan Kepenek'in Organları Umut Oldu
Edinilen bilgiye göre 16 yıl önce, 5 yaşındaki kızı Şaziye'nin ameliyat masasında hayatını kaybetmesinden sorumlu tuttuğu kulak burun boğaz uzmanı Dr. Muhittin Özen'i bürosunda tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla 17 yıl hapis cezasına çarptırılan Canan Kepenek, bir hafta önce merkez Osmangazi ilçesi Çekirge Mahallesi Bağlan Caddesi'ndeki evinde av tüfeği ile intihar etti. Maddi sıkıntı çektiğini ve ölümünden kimsenin sorumlu olmadığını belirten bir not bırakan Kepenek'in beyin ölümü gerçekleşirken, vasiyeti üzerine organları bağışlandı.

Hastanede 4 saat süren operasyonla iki böbreği ve karaciğeri alınan kadının organları nakledilmek üzere yola çıkarıldı. Karaciğer Bursa Acıbadem Hastanesi'ne, böbreklerden biri Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, diğeri ise helikopter ambulansla İstanbul Medicalpark Hastanesi'ne gönderildi. Kalbi tıbbı sebeplerle kullanılamayan donörün korneaları ise ailesi tarafından bağışlanmadı.

Medicalpark Hastanesi'nin organ nakil koordinatörü Dr. Oktay Yetişkin, operasyonun çok başarılı geçtiğini ifade ederek, "Beyin ölümü gerçekleşen hastamız, ailesine, 'Ben ölürsem organlarımı bağışlayın' diye vasiyet etmiş. Biz de yaptığımız incelemeler sonucunda hastamızın organlarını naklettik" dedi. 

Kaynak:bursadabugun.com
Anahtar Kelimeler: Hatayda Intihar,

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

KİM KİMDİR? Tümü

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV