Adana 2013-2013 Av Sezonu 24 Ağustos'ta açılıyor

Adana'da 2013-2014 av döneminin 24 Ağustos'ta yaban domuzu, çakal, bıldırcın ve üveyik avıyla açılacağı bildirildi.

22 Ağustos 2013 Perşembe 15:10
Bu haber 525 kez okundu
Adana  2013-2013 Av Sezonu 24 Ağustos'ta açılıyor
banner1
 Orman ve Su İşleri Bakanlığınca, 15 Bölge Müdürlüğüne ait Merkez Av Komisyonu kararları neticesinde 24 Ağustos tarihinde açılacak avlanma sezonuyla ilgili avcıları uyaran Doğa Koruma ve Milli Parklar Kozan Şefi Yakup Atıcı, “Orman ve Su İşleri Bakanlığınca, 15 Bölge Müdürlüğüne ait Merkez Av Komisyonu Kararları 26 Mayıs 2013 tarih ve 28658 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. Böylelikle, 2013- 2014 av döneminin açılış ve kapanış tarihleri ve av dönemindeki uygulama esasları belirlendi. 2013-2014 av sezonu, Adana ilimizde 24 Ağustos tarihinde yaban domuzu, bıldırcın ve üveyik avıyla açılacaktır. Avcılık belgesinin vizesini yaptıran, avlanma izin kartını da alan avcılar, çarşamba, cumartesi, pazar günleri ve resmi tatil günlerinde yasak olmayan yerlerde avlanmaya çıkabilirler. Bu sezon ayrıca yaban domuzu, bıldırcın ve üveyik avı için salı günü de av günü sayılmıştır." dedi.

Av sezonunun açılmasıyla tüm av hayvanlarının avının serbest olmadığını, sadece bıldırcın, karga türleri, saksağan ve üveyik ile yaban domuzu ve çakal avının bu tarihte serbest olduğunu dikkat çeken Atıcı, diğer av hayvanlarının avının ise ileri tarihlerde açılacağını kaydetti.

Avlanmanın, avcılık belgesi sahibi avcılar tarafından izin verilen günlerde, ava açık alanlarda ve izin verilen türlerin limitler dahilinde avlanma suretiyle icra edilmesi gerektiğini hatırlatan Atıcı, "Bunun dışındaki avlanma şekilleri suç teşkil edecek olup idari para cezası gerçekleşecektir. Av sezonunda avlanmak isteyen avcılar öncelikle avcılık belgelerinin 2014 Ocak ayı sonuna kadar geçerli olacak vize işleminin yapılmış olması, il ya da Türkiye geneli avlanma pullarını almaları gerekmektedir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğümüz faaliyet alanı içerisinde yasal yükümlülüklerini yerine getirmek suretiyle avlanan tüm avcılara av sezonunun hayırlı olmasını dileriz. Avcılarımız; 2013-2014 Merkez Av Komisyonu kitabı ile avlanacakları bölgenin haritalarını, avlanma belgesi ve avlanma pullarının yanlarında bulundurmalıdırlar.” hatırlatmasında bulundu.

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner26

banner34