ADANA BÜYÜKŞEHİR ZABITASI’NDAN DİLENCİ OPERASYONU

24.11.2012 - BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, VATANDAŞLARDAN GELEN ŞİKAYETLERİN YOĞUNLAŞMASI ÜZERİNE DİLENCİLERE OPERASYON DÜZENLEDİ… KENT MERKEZİNDEKİ BULVAR VE KAVŞAKLARDA VATANDAŞLARI RAHATSIZ EDEN DİLENCİLERİ TOPLAYAN ZABITA, HER BİR DİLENCİYE 83 TL CEZA KESTİ…

24 Kasım 2012 Cumartesi 13:55
Bu haber 2172 kez okundu
ADANA BÜYÜKŞEHİR ZABITASI’NDAN DİLENCİ OPERASYONU
banner39
Vatandaşlardan gelen şikayetlerin yoğunlaşması üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, dilencilere yönelik operasyon düzenledi.

Zabıta ekipleri, özelllikle kent merkezindeki bulvar ve kavşaklarda kucaklarında küçük çocuklar olduğu halde halkın dini duygularını istismar eden ve bunu yaparken vatandaşları rahatsız eden dilencilere toplayarak, zabıta merkezine götürdü.

5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. Maddesi uyarında haklarında işlem yapılan 20 civarındaki her bir dilenciye 83 TL para ceza uygulandı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Tarık Öncel, son zamanlarda dilencilerle ilgili vatandaşların şikayetlerinin yoğunlaştığını söyledi.

Çoğunluğu kadın olan ve bu kişilerin kucağında küçük çocuklar olduğu halde dilendiğini ve zaman zaman vatandaşları taciz edip, rahatsızlık verdiğini anlatan Tarık Öncel, “Kentin merkezinde yer alan bulvar ve kavşaklarda dilenen bu kişilere yönelik zabıta ekiplerimiz operasyon yaptı ve bu kişiler alınarak merkezimize getirildi. Yasa gereği bu kişiler hakkında işlem yapılarak yasanın öngördüğü şekilde 83 TL ceza uygulandı. Çevre il ve ilçelerden gelerek vatandaşların dini duygularını istismar eden ve dilencilik yapan bu kişilere karşı vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Toplum düzenini kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz ve halkın şikayetlerini dikkate alacağız” şeklinde konuştu

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34