Adana Ceyhan'da Hortum Çiftliği Vurdu

Adana'nın Ceyhan ilçesinde hortuma dönüşen fırtına bir hayvan çiftliğini yerle bir etti. Hayvanların hortumdan bir süre önce sağa sola kaçmaları dikkat çekti.

19 Nisan 2012 Perşembe 23:01
Bu haber 8384 kez okundu
Adana Ceyhan'da Hortum Çiftliği Vurdu
banner39
Olay Ceyhan yumurtalık yolu üzerindeki bir çiftlikte meydana geldi. Fırtınanın etkisiyle yaklaşık 2 saat ilçede elektrikler kesildi.

Çiftlik sahibi Hamza Kekilli, yaklaşık 20 dönüm arazi üzerinde tarımsal faaliyetin yanında hayvancılık yaptığını anlatarak, "Dün gece Ceyhan’da fırtına etkili olunca hemen çiftliğe gitme ihtiyacı duydum. Bir yakınımın mevlit töreninde yaklaşık 21.30 sularında çiftliğe aracım ile geldim. Aracımdan henüz inmeden büyük bir gürültü koptu. Ve elektrikler de kesildi. Aracın farları ile yaşanan olaya baktığımda hayvan barınağının tamamen yıkıldığını gördüm. Hayvanlar hortumdan oluşan fırtınanın etkisi ile sağa sola kaçmaya başladı.”diye konuştu

Yaşanan olayda çok zararları olduğunu belirten Hamza Kekilli, ”Fırtınadan dolayı çok şükür bir hayvan ölmedi. Yaklaşık 100 büyükbaş hayvan var çiftlikte, bunlarda bir ineğimiz çinkonun sırtına düşmesi sonucu yaralandı. Eğer hortum kuzey tarafından gelseydi. hayvanlarımızın tamamen zarar görebilirdi. Allah binlerce şükür olsun ki hayvan kaybımız yok. Ancak maddi zararımız çok büyük. Yıkıntının altında bir traktör, iki römork ve yem kırma makinesi kaldı. Devletimizden yardımlarını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Çiftlik sahibinin oğlu Musa Kekilli ise yaşanan olayı saniye saniye gördüğünü söyledi. Güneybatı tarafından gelen hortumu gördüğünü kaydeden oğul Kekilli, ”Hortum hayvan barınağının yıka yıka geldi. Bu olayı ben gördüm. Hortum barınağın direklerini de sökerek tavanı uçurdu. Allahtan barınak çiftlik dışına uçtu. Yoksa hayvanlarımızın hepsi zarar görürdü. Hortum gelmeden bir iki dakika önce, inekler barınağın altından kaçtı. Eğer barınak hayvanların kaçtığı alana düşseydi. Çok kaybımız olurdu. Çok şükür öyle olmadı. Ama maddi hasarımız büyük.” ifadesini kullandı. 
CİHAN
Anahtar Kelimeler: Hamza Kekilli

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34