Adana Film Festivali’nde Ödül Gecesi

En İyi Film Ödülü Sibel’in… Başkan Sözlü, “Adana Film Festivali sonsuza kadar yaşayacak.”

04 Ekim 2018 Perşembe 14:44
Bu haber 233 kez okundu
Adana Film Festivali’nde Ödül Gecesi
banner1
 

En İyi Film Ödülü Sibel’in…

Başkan Sözlü, “Adana Film Festivali sonsuza kadar yaşayacak.”

25 Uluslararası Adana Film Festivali, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen büyük ödül töreni ile sona erdi. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması sonuçlarının açıklandığı törene KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Gürsel Özyiğit, Adana Valis Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sinema dünyasından çok sayıda ünlü isim, konuklar ve Adanalılar katıldı. Burcu Esmersoy ve Cem Karayel’in sununuculuğu üstlendiği gecede  En İyi Film Ödülü; Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin yönettiği Sibel filmine verildi.


Adana İzleyici Ödülü’nü alan Kelebekler filminin yönetmeni Tolga Karaçelik’e ve ekibine ödülünü veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kültürün ve sanatın başkenti Adana’da 25’incisinin gerçekleştirildiği Adana Film Festivali’nin sonsuza kadar yaşayacağını söyledi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş da, kültür ve sanat şehri Adana’da; Adana Film Festivali’ni hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı’na, ekibine, sanatçılara ve Adanalılara teşekkür etti.

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ

En İyi Film Ödülü: Sibel
En İyi Yönetmen Ödülü: Tolga Karaçelik/Kelebekler
Yılmaz Güney Ödülü: Anons
Adana İzleyici Ödülü: Kelebekler
Jüri Özel Ödülü: Hüseyin Karabey/İçerdekiler
En İyi Senaryo Ödülü: Tolga Karaçelik /Kelebekler
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Damla Sönmez/Sibel
En İyi Erkek Oyuncu Ödülleri: Caner Şahin ve Yiğit Ege Yazar/Kardeşler
En İyi Müzik Ödülü: Mehmet Güreli/Dört Köşeli Üçgen
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Krum Rodriguez/Anons
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Tuba Erdem/Dört Köşeli Üçgen
En İyi Kurgu Ödülü: Naim Kanat/Güvercin Hırsızları
Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Gizem Erman Soysaldı/İçerdekiler
Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Emin Gürsoy/Sibel
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Gözde Mutluer/Kardeşler
Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Seyit Nizam Yılmaz/Güvercin Hırsızları
SİYAD En İyi Film Ödülü: Banu Sıvacı/Güvercin
FİLMYÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Mahmut Fazıl Coşkun/Anons

ULUSLARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

 En İyi Film Ödülü: Şüphe (Boening / Burning) (Yönetmen: Lee Chang-dong)

Jüri Özel Ödülü: Anons (The Announcement) (Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun)

Mansiyon Ödülü: Tarihe Barbar Olarak Geçmek Umurumda Değil (I Do Not Care If We Go Down In History as Barbarians / Îmi Este Indifferent Daca în Istorie Vom Intra Ca Barbari) (Yönetmen: Radu Jude)

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner28

banner34