Adana Lezzet Festivali

Festivalde Neler Var?

06 Ekim 2017 Cuma 17:30
Bu haber 408 kez okundu
Adana Lezzet Festivali
banner1
 

Festival, Galleria Evlendirme Dairesi bitişindeki eski Narenciye Parkında kurulacak dev festival merkezinde 7-8 ekim hafta sonu, saat 10:00-22:00 arası gerçekleşecek.

Girişlerin ücretsiz olacağı festivalde, çeşitli gastronomi gösterileri ve söyleşileri ücretsiz takip edebilecek ve Adana’nın lider lezzet markalarının o güne özel hazırladığı nefis lezzetleri bir arada bularak, satın alabileceksiniz.



Günlere Göre Etkinlikler

6 EKİM 2017 ADANA GENELİ

14:00-18:00 - Pamuk Hasadı - Narenciye Hasadı

15:00-18:00 - Kebap Atölyeleri - Onbaşılar Kebap - Onur Kebap

7 EKİM 2017 CUMARTESİ

ANA SAHNE

10:00-11:15 - Festival Mangalının Yakılması ve Açılış Töreni - Aşcılar ve Bando Korteji

11:30-12:15 - Etin İncelikleri - Et Show / Cüneyt Asan / Günaydın Et Restaurantları Kurucu Ortağı

12:30-13:00 - Gastroshow - Hazer Amani / D-ream Grubu Marka Geliştirme Şef

13:15-13:45 - Gastroshow - Aydın Demir / Feriye Lokantaları Executive Şef

14:00-14:30 - Gastroshow & Şalgam Hk. Söyleşi - Yunus Emre Akkor / Şef - Osmanlı Mutfağı Uzmanı

14:15-15:00 - Gastroshow + Şalgam Hakkında Söyleşi - Yunus Emre Akkor

15:30-16:30 - Gastroshow - Asuman Kerkez / Eğitmen Şef, Yemek Yazarı

16:30-17:30 - Adanalı Şefler ile Geleneksel Sunumlar

SÖYLEŞi - PANEL SALONU

12:45-13:30 - Gastronomik Ölçme Değerlendirme ve Derecelendirme / Adnan Şahin / Anadolu Halk Mutfakları Derneği Başkanı, D-ream Grubu Anadolu Mutfakları Danışmanı, Araştırmacı

13:45-14:15 - Adana Muftağı ve Beslenme - Dilara Koçak / Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı

14:30-15:15 - Türk Kahvesinin Hikayesi - Osman Serim / F&B Danışmanı, MDD Bşk. Yard. TKKAD Bşk. Yard.

15:30-16:15 - Dünyada Yükselen Değer Gastroturizm ve Türkiye - Yasemin Pirinçcioğlu / VIP Turizm

16:30-17:15 - Blogger Gözüyle Adana / Ender Şire ve Misafir Bloggerlar

17:30-18:00 - Adana Tatlıları, Yapım Özellikleri, Teknikleri - Olgunlaşma Enstitüsi

ATÖLYE SAHNESİ

11:30-12:30 - Sebze & Meyve Dekoru Show - Haşim Demirtaş / Mutfak Sanatçısı

12:45-13:15 - Genç Şeflerle Sebze ve Meyve Dekoru Atolyesi - Haşim Demirtaş / Mutfak Sanatçısı

13:30-14:00 - İçli Köfte yapımı ve incelikleri - Çukurova Aşçılar Derneği

14:15-15:00 - Kebap Atolyesi - Şevket Azboy Onur Kebap Şef

15:15-15:45 - Sarımsaıklı köfte yapımı - Adana Aşçılar Derneği

16:00-16:30 - Adana güveci yapımı - Erman Özsarıkçı Özasmaaltı Restoran

16:45-17:15 - Kısır Yapımı - Adana Aşçılar Derneği (ADAPADER)

MÜZİK SAHNESİ

14:00-18:00 - Grup Update - İbrahim Abiler Orkestrası

19:00-20:30 - Turgay Başyayla Konseri

20:30-22:00 - Ahmet Selçuk İlkan ve Özel Orkestrası

8 EKİM PAZAR

GASTRO-SAHNE

11:00-11:45 - Gastroshow - Arnaud Declercq / Le Cordon Bleu Şef

12:00-12:45 - Gastroshow - Sahrap Soysal / Şef, Hürriyet Gazetesi Yemek Yazarı

13:00-13:30 - Food & Travel Gastroshow - Yabancı Şeflerle Adana Yemekleri Sunumu

13:45-14:15 - Gastroshow Aydan Üstkanat - Şef, Yemek Fotoğrafçısı, Stilisti, Eleştirmeni ve Gastronomi Dan.

14:30-15:15 - Gastroshow Ebru Baybara Demir - Şef, Sosyal Girişimci

15:30-16:00 - Gastroshow Kebaplı Pizza / Kebaplı Noodle / Suşi Kebap Sunumu - Toros Üniversitesi

16:15-16:45 - Gastroshow Küçük Şefler Yemek Sunumu - Bahçeşehir Koleji Mutfak Sanatları Atölyesi

17:00-18:00 - Adanalı Şeflerle Geleneksel Sunumlar

SÖYLEŞi-PANEL SALONU

11:00-11:45 - Adana Lezzetleri Tarihi Yolcululuğu - Nurettin Çelmeoğlu

12:00-12:30 - Deniz Ürünlerinin Mutfağımızdaki Yeri - Tuncay Odabaşı

12:45-13:15 - Panel - Adana’nın Coğrafi İşaretli Ürünleri ve Gastronomik Alanda Paz. - Ayşin Işıkgece, Nilhan Aras, Osman Serim, Prof. Dr. Turgut Cabaroğlu

13:30-14:15 - Göçle Zenginleşen Adana Mutfağı - Nedim Atilla - Sanat Tarihçisi, Yazar, Araştırmacı Ahmet Uhri - Arkeolog, Gıda Mühendisi, Dokuz Eylül Ünv.

14:30-15:15 - Adana’da Eski Üretici - Konuşmacı Moderatör: Nedim Atilla

15:30-16:15 - Blogger Söyleşileri - Moderatör Ender Şire ve Bloggerlar

16:30-17:00 - Çocukların Gastronomideki Yeri - Ramazan Biçer / Bahçeşehir Koleji Mutfak Atölyesi

ATÖLYE SAHNESİ

11:00-12:00 - Ustalarla Sebze & Meyve Dekoru Atölyesi - Haşim Demirtaş - Mutfak Sanatçısı

12:45-13:15 - Analı Kızlı Yapımı - Çukurova Aşcılar Derneği (ÇUKDER)

13:30-14:00 - Yaprak Sarma Yapımı - İMKB Meslek Lisesi

14:15-14:45 - Karakuş Tatlısı Yapımı - Olgunlaşma Enstitüsü

15:00-15:30 - Bayanlarla Sebze meyve dekoru atolyesi - Haşim Demirtaş

16:00-16:45 - Mercimekli köfte Yapımı - Cabbar Usta Köy Sofrası

16:00-17:00 - Kebap Atolyesi - Levent Kıyan / Onbaşılar Kebap

MÜZİK SAHNESİ

14:00-18:00 - Dj Murat Akgün - Grup Octopus



www.adanalezzetfestivali.com/program.html

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner27

banner34