Adana Mabel Matiz Konseri

Mabel Matiz Adana konseri 19 Nisan cuma günü...

18 Nisan 2013 Perşembe 20:52
Bu haber 1501 kez okundu
Adana Mabel Matiz Konseri
banner1
Mabel Matiz Adanalı sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor.

Ne Zaman : 19 NİSAN 2013

Saat : 20:30

Nerede : Cazara

Kimler Gelebilir : 18 Yaş Üzeri

Irtibat : SONDURAK CAFE - Çukurova Üniversitesi
Cazara -S.Demirel - (0322) 234 79 14
Dada-Reşatbey - (0322) 459 59 42
Atlantik Organizasyon-Barajyolu - (0530) 241 07 11

Bilet Fiyat : 30 TLMabel Matiz Kimdir?

Mabel adını Kumral Ada Mavi Tuna adlı romanda yer alan Tuna karakterinin takma adından alır. Matiz ise, müziğini en iyi tanımladığına inanarak adına eklediği ve «çok sarhoş, düşkün kimse» anlamlarına gelen eski yunanca kökenli argo bir kelimedir.

Mabel, çocukluğunu ve ilk gençlik yıllarını, müziğinin hammaddesini borçlu olduğunu söylediği, bir Akdeniz kasabası olan Erdemli de geçirmiştir. İlkokulu Tömük Dr. Mustafa Erden İlkokulu nda, ortaokul ve liseyi Erdemli Anadolu Lisesi nde tamamlamış; 2003 te üniversite eğitimi için İstanbul a yerleşerek 2008 de İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi nden mezun olmuştur. 2011 yılı itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku bölümünde yüksek lisans öğrencisidir.
Lise ve üniversite yıllarında kısa süreli gitar ve şan dersleri almış, üniversitede ilk müzik çalışmaları sayılabilecek birkaç cover grubu denemesinden sonra kendi içine dönerek kendi şarkılarını yazmaya ve daha sonradan adını duyuracağı ilk kişisel ev kayıtlarını almaya başlamıştır. 2008 den bugüne, gitar vokal ağırlıklı kaydettiği şarkılarını ve cover demolarını kişisel web sitesi üzerinden anonim olarak yayınlamştır. 2009 yazında müziğine büyük ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışarak ilk solo albümünün hazırlıklarına başlamış, proje dahilinde Alper Erinç ve Alper Gemici ile bir araya gelerek albüm için stüdyoya girmiştir. Mabel, müzikal prodüktörlüğünü ve bütün aranjelerini Alper Gemici ile birlikte üstlendiği ve 1 yıldan fazla bir süredir üzerinde çalıştığı, kendi adını taşıyan ilk albümünü 11 Mayıs 2011 de Zoom Kurumsal etiketiyle çıkarmıştır.
Kendi adını taşıyan ilk albümü yayınlanır yayınlanmaz çok geniş bir kitleye ulaşan Mabel Matiz, dinleyicileri ve Türkiye nin önde gelen müzik eleştirmenleri tarafından ülkemizin en fazla gelecek vadeden genç müzisyenleri arasında gösterilmiştir. 2011 yılında yapılan değerlendirmelerde ilk albümü, yılın en iyi ilk 10 albümü arasında gösterilmiş, albümde yer alan “Arafta”, “Söylese O Ben Söyleyemem”, “Kül Hece”, “Filler ve Çimen” ve “Barışırsa Ruhum” adlı şarkılara çekilen video klipler büyük beğeni toplamıştır.
Bu arada Mabel Matiz kendi albümleri dışında Türkiye nin önemli sanatçılarının albümlerinde de söz ve beste olarak yer almaktadır. Teoman ın “Aşk ve Gurur” albümünde yer alan “Sahilde Bir Sarhoş, Göksel in “Bende Bir Aşk Var” albümündeki “Yarım Kalan Şarkı” ve Cey lan Ertem in “Ütopyalar Güzeldir “ albümündeki “Cennetin Irmakları” adlı şarkıların söz ve besteleri yine sanatçı Mabel Matiz e aittir.

Bu süreçte başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Anadolu nun bir çok şehrinde konser veren Mabel Matiz, 2012 yılının Ağustos ayında 2. Albümü olan Yaşım Çocuk un kayıtlarına başlamıştır. Bütün aranjeleri Can GünGüngör ve Cihan Mürtezaoğlu na ait olan yeni albümün mixleri ve vokal koçluğu ise Tolga Görsev tarafından hayata geçirilmiştir. Türkiye nin en önemli ses kayıt stüdyolarından Erekli – Tunç ta kaydedilen yeni albümde 9 şarkının sözü ve bestesi Mabel Matiz e ait olup, albümün ilk tekli ve video şarkısı olarak öne çıkan Zor Değil ise Mete Özgencil ile ortak bir çalışmadır. Albümün bir diğer ses getiren çalışması ise sözü ve müziği Yıldız Tilbe ye ait olan “Aşk Yok Olmak”tır.

2013 yılının Ocak ayında DMC Müzik / Zoom Kurumsal etiketiyle piyasaya çıkan Yaşım Çocuk albümünün ilk video klibi “Zor Değil “ şarkısına yönetmen Gürcan Keltek tarafından çekilmiştir. Dinleyicileri ve müzik eleştirmenleri tarafından “Kent Ozanı” olarak tanımlanan sanatçının yeni albümü “Yaşım Çocuk” piyasaya çıktığı hafta D&R albüm satış listesine 8 numaradan giriş yaparak, büyük başarı kazanmıştır. Sanatçı hali hazırda yeni albümünün tanıtım çalışmalarına katılmakta ve konserlerine yoğun bir şekilde devam etmektedir.

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner25

banner34