Adana'da Belediye Başkanlarını Yargılama Davası Başladı

Adana'nın merkez Çukurova İlçe Belediyesi Başkanı Yıldıray Arıkan, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve Sarıçam Belediyesi Başkanı Ahmet Zenbilci ile bazı meclis üyelerinin görevi kötüye kullanma suçundan yargılanmalarına başlandı.

13 Aralık 2011 Salı 15:47
Bu haber 839 kez okundu
Adana'da Belediye Başkanlarını Yargılama Davası Başladı
banner39
 2. Sulh Ceza Mahkemesindeki davanın duruşmasına Belediye Başkanı Arıkan, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri Mustafa Esenkurt, Hıdır Bahçe, Levent Özveren, Necati Cengiz, Halil Tüm, Mustafa Akyüz, Murat Türk, Bekir Sıtkı Özer, Necmi Özcanlı, Hayri Haköver ve Necmettin Atay ile Çukurova Belediyesi Meclisi Üyeleri Ahmet Işık, Hüsnü Karadeli ve Mehmet Esendemir katıldı.
Sarıçam Belediyesi Başkanı Zenbilci ve Yüreğir Belediyesi Başkanı Çelikcan ile Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri Mustafa Kebude, Abdullah Doğru ve Ali Acembekiroğlu duruşmaya katılmadı. 
Cumhuriyet Savcısı, sanıkların görevlerini kötüye kullandıklarını öne sürerek, haklarında 1 ile 5'er yıl arasında hapis cezası istedi. 
Çukurova Belediye Başkanı Arıkan, duruşmadaki ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Diğer sanıklar da suçlamayı kabul etmeyerek, Arıkan'ın ifadesine katıldıklarını belirterek, beraatlarını istediler. 
Mahkeme hakimi, duruşmada avukatları bulunan Kebude, Zenbilci ve Doğru'nun ifadeleri alınmak üzere sonraki duruşmaya çağrılmalarına karar verdi. Belediye Başkanı Çelikcan ile meclis üyesi Acembekiroğlu'nun zorla getirilmesini isteyen hakim, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Mahkemede adı geçenler, ticaret alanı ve resmi kurum alanı oluşturulması amacıyla yapılan bir imar değişikliğinin kişisel çıkar amaçlı olduğu iddiasıyla görevi kötüye kullanma suçundan yargılanıyor.
CİHAN

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34