Adana'nın Ulaşım Sorunları

Adana’nın ulaşım sorunlarına çözüm üretiliyor

23 Ağustos 2019 Cuma 08:27
Bu haber 422 kez okundu
Adana'nın Ulaşım Sorunları
banner39
Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ergül Halisçelik, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı G. Birgül Ağdemir, Ulaşım Daire Başkanı Dr.Murat Kütükçü, Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı müdürlükler ile TMMOB, İKK Genel Sekreteri, Mimarlar Odası, Makine Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, Elektrik Mühendisleri Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası’nın temsilcileri, kent içi ulaşım sorunlarının çözümü konusunda bir araya geldi.

Toplantıda; insan öncelikli bir kent anlayışı ile yaşlıların, çocukların, yayaların kent içindeki her türlü hareketliliğini kolaylaştıracak çözümler üretileceği vurgusu yapıldı.

Kısa vadeli öneriler kapsamında; ulaşım ve trafik sistemindeki mevcut sorunların ve yetersizliklerin ortadan kaldırılması ve mevcut kapasitelerin daha etkin ve verimli kullanılmasına yönelik çalışmalar yapılacağı, orta ve uzun vadeli öneriler geliştirilirken ise, nazım imar planlarının öngördüğü kentsel gelişme stratejileri çerçevesinde kentin gelecekte oluşması istenen ulaşım ve trafik sisteminin temel kararları belirleneceği vurgusu yapıldı.

Aynı zamanda vatandaşların ve dış paydaşların da katılımıyla birlikte çözüm üretme noktasında ortak hareketle farkındalık çalışmalarının yapılacağı vurgulandı.

admin 4

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34