CHP Adana Mv. Adayı Oya Tekin Kimdir

CHP MV. Adayı Oya Tekin Kimdir

21 Mayıs 2018 Pazartesi 00:23
Bu haber 1593 kez okundu
CHP Adana Mv. Adayı Oya Tekin Kimdir
banner39
 
1966 yılında Tarsus’ta doğdu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne başladı ve 1989 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, Adana Barosu’nda staja başladı. 1991 yılında ise serbest avukatlık yapmaya başladı.

Staj döneminden itibaren çeşitli STK’larda çalışmaları da oldu. Adana’da Çevre ve Tüketiciyi Koruma Derneği’nin ilk üyelerinden birisidir. Adana’da çevre ile ilgili ilk davaların açılmasında önemli görevler üstlendi. Sonrasında ise Adana Barosu’nda Çevre Komisyonu’nun kurulmasında görev aldı.

1994 yılında Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Deontoloji ve Tıp Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansa başladı, ancak yüksek lisans eğitimimi iş yoğunluğu nedeniyle yarım bırakmak zorunda kaldı.

Çalışma hayatı boyunca mesleğin kurumsallaştırılması gerektiğine inandı. Bu yönde çalışmalar yaptı. Hem kendi bürosunda hem de Baro bünyesinde bu konuda girişimlerde bulundu. Adana Barosu Mesleki Sorunlar Komisyonu’nda yer aldı.

2010 yılından bu yana da Adana Barosu Staj Komisyonu’nda görev yapıyoru. Son iki dönemdir Adana Barosu Staj Komisyonu’nun başkanlığını sürdürüyoru.

Savunma mesleğinin saygınlığını korumak ve bu anlamda donanımlı avukatları mesleğimize kazandırmak amacı ile meslek ilke ve kurallarına bağlı, hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına saygılı avukatların yetiştirilmesi staj eğitimlerindeki temel ilkeleri arasında.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyesiyi.

Avukat Celal Tekin ile evli, üç çocuğu var.
adanakent.comAdmin  1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34