Karalar’ın işi zor!

Karalar’ın işi zor!

15 Mayıs 2019 Çarşamba 09:34
Bu haber 1977 kez okundu
Karalar’ın işi zor!
banner39
Karalar’ın işi zor!Sözlü döneminin bürokratları görevi bırakmamakta ısrarcı davranıyorlar.Adana Büyükşehir Belediyesi’nde başkanlık koltuğuna oturan Başkan Zeydan Karalar ekibini kurmakta zorlanıyor. Bu zorlanmanın temel nedenlerden bir tanesinin de ‘Sözlü dönemindeki bürokratların görevlerini bırakmamakta ısrarcı davranıp başkanlık tarafından görevlerinden alınmayı beklemek olarak’ ortaya çıktığı gözleniyor.

ORTALIKTA HİÇ GÖZÜKMEYEN ÇALIŞANLAR İLE KARŞILAŞIYORLAR!

Zeydan Karalar’ın da başkanlık alt birimlerindeki genel sekreter ve genel sekreter yardımcılıkları ile daire başkanlıklarına atama yapacağı kişilerin kamuda görev yapan kişilerin kurumlar arası değişiklik ve görevlendirmelerini de beklemesi nedeniyle aradan geçen 35 günlük sürede ekibini oluşturmayı geciktirdiği ifade ediliyor. Genel Sekreter Yardımcılıklarına atama yapabilmek için listesinde yer alan isimlerin bakanlıklar arasındaki geçiş sürecini bekleyen Karalar’ın belediyesinde Sözlü dönemindeki tüm bürokratların günlük mesailerini aksatmadan gelerek çalıştıkları ve imza atarak sorumluluk altına da girmekten imtina ettikleri kulislerde konuşulmaya başlanıldı.

KİMLER NE KADAR YAKINI VAR İSE SEÇİM ÖNCESİ İŞE BAŞLATMIŞ!

Özellikle Kırsal Kalkındırma Daire Başkanlığı, ASKİ bünyesindeki birimlerde, Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı birimlerde şişirilen kadrolar ile uzun zamandır işe gelmeyen aralarında belediye başkanlarının yakınları, daire başkanları ve müdürlerin birinci derecede akrabaları da olmak üzere belediye çalışanlarının mesaiye gelmeleri üzerine aynı dairede çalışıp birbirini tanımayanların artık tanıma dönemini yaşadıkları ifade ediliyor. Bu arada geriye dönük fazla mesai çizelgeleri, kart okutma imkanları olmadıkları için imza föyleri ile açık kapatma yarışının da halen sürdüğü öğrenildi. Başkan Karalar’ın ASKİ ve belediye teftiş kurulu üyeleri yöntemiyle de bu başıboşluğu kayıt altına aldırdığı konuşuluyor.

BAŞKAN KARALAR KARARLI BİR ŞEKİLDE DEĞİŞİKLİK İÇİN DÜĞMEYE BASTI

İlçelerde ise CHP’li ve İYİ Partili kişilerin belediyeye ait birimlerde iş bulabilmek adına kıyasıya bir yarış içinde olduğu, ilçelerdeki belediye meclis üyelerine yakın isimlerin Büyükşehir Belediyesi birimlerine giderek kendilerinin yetkilendireceklerini söyleyip çalışanlara müdahil olmaya başlaması belediye meclis üyelerini sıkıntıya soktuğu meclis kulislerinde yüksek ses tonu ile konuşuluyor. Başkan Zeydan Karalar’ın ağır tempo ile bürokraside yenilik yapmasının önümüzdeki günlerde hızlanacağı, teftiş kurulunun hazırladığı raporlar doğrultusunda belediyedeki bütün olumsuzluklara neden olanların ve ortaya çıkan olumsuzluğun kamuoyu ile paylaşılacağı bilgileri gazetemizin istihbarat servisine ulaşan bilgiler arasında yerini aldı.

Admin 6

Anahtar Kelimeler: Karalar’ın Işi Zor!

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34