KOŞULLU EVET

Borçlanma konusu tamam... Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın borçlanma yetkisi istemesine karşı çıkan Cumhur İttifakı koşullu evet kararını alıp meclisteki direncini kaldırdı. AK Parti Gurup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı mecliste gündem dışı söz alıp belediye çalışanlarının Haziran maaşlarının yarısı ile Ağustos ve Eylül maaşlarının tamamını alamadıklarını, işten çıkarılanların alacaklarının ödenmediğini, sosyal haklarının verilmediğini belirtip ‘işçi alacaklarının tamamının ödenmesi koşulu ile’ borçlanma yetkisine evet dediklerini dile getirdi.

09 Ekim 2019 Çarşamba 11:11
Bu haber 183 kez okundu
KOŞULLU EVET
banner39

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın borçlanma yetkisi istemesine karşı çıkan Cumhur İttifakı koşullu evet kararını alıp meclisteki direncini kaldırdı. AK Parti Gurup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı mecliste gündem dışı söz alıp belediye çalışanlarının Haziran maaşlarının yarısı ile Ağustos ve Eylül maaşlarının tamamını alamadıklarını, işten çıkarılanların alacaklarının ödenmediğini, sosyal haklarının verilmediğini belirtip ‘işçi alacaklarının tamamının ödenmesi koşulu ile’ borçlanma yetkisine evet dediklerini dile getirdi.

GÜLAÇTI: ADANA’YI KARALAR BAĞLADI

Başkan Vekili Gülaçtı, Adana’yı ‘karalar’ bağladı diyerek söze başlayıp belediye otobüslerinin sefer sayısının ve ekmek üretiminin azaltıldığını, afiş, reklam ve sosyal medyaya sponsor olarak israfın yapıldığını, tasarruf diye tutturulup hizmet edilemeyerek Adanalı insanların mağdur edildiğini söyledi. Gülaçtı, su indirimi konusunda Zeydan Karalar’ın yüzde 20 konusunda ikna olmasına karşın Eylül ayında olağanüstü ASKİ Genel Kurulu’nu yapmayarak halkı Kasım ayına kadar ucuzluk yapmadan oyaladığını belirtti. Gülaçtı, taksi bekleme yeri diye bir metreye bir buçuk metre genişliğinde kulübelerin yapılmasının aklı evvel bir bürokratın işi olduğunu da kaydedip ciddi anlamda eleştirilerde bulundu. Gülaçtı, Karalar’ın seçimlerden önce belediyeyi borç batağından kurtaracağına ait açıklamalarını da gündeme getirip bu ifadelerin bugün neden gerçekleşmediğini de sordu.

KARALAR: 6 AYDA MAAŞ ÖDER DURUMA GELİR DEDİK

Adana’da yaşamı kolaylaştıracak projelere el atmanın zamanının gelip geçtiğini belirten AK Parti Gurup Başkan Vekili Gülaçtı, ‘Size destek vereceğiz. Destek verelim ki Adana’ya hizmet yapın, Günahı ve vebali size bırakıyoruz. Alacağınız borçlanma ile eğer işçilerin tüm alacaklarını ödemez iseniz o vebal size ait olacaktır. Gençlik merkezlerini kapatarak da bu kente büyük kötülük yaptınız’ dedi ve sözlerini tamamladı. Gülaçtı’y yanıt veren Başkan Zeydan Karalar, 6 ay içinde işçinin maaşlarını öder duruma geleceklerini söylediğini ve aslı belediyeyi borç batağından kurtaracaklarını ifade etmediğini kaydetti. Zeydan Karalar, Ozan Gülaçtı’nın konuşmasını takdirle karşılayarak esprili bir üslupla ‘Bu meclis boşuna seçilmedi. Elbette Adana’nın yararına olan konularda görevini yapacak’ dedi ve borçlanma konusunda fazlaca yorumlara girmeden oturumu yarına erteledi. Bu arada borçlanma konusundaki teklif mecliste oylanıp komisyonlara gönderildi. Cuma gününe kadar komisyondan oylanıp meclise getirilmesi bekleniliyor.

Admin 2

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34