Musa Öztürk, Çukurova Üniversitesi Öğrencilerini Ziyaret Etti

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, Çukurova Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

21 Mart 2019 Perşembe 12:11
Bu haber 274 kez okundu
 Musa Öztürk, Çukurova Üniversitesi Öğrencilerini Ziyaret Etti
banner39
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, Çukurova Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksek Okulu Dekanı Prof. Dr. Serkan Yılmaz Kandır'ın daveti üzerine İşletme Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelen Başkanımız Kozan'da eğitim gören üniversiteli gençlere Kozan'ın tarihi ve Kültürel yönlerinden bilgi verdi.

Üniversitenin konferans salonunda üniversiteli öğrencilere bir araya gelerek Kozan Belediyesi olarak gençliğe verdikleri önemi aktaran  Musa Öztürk, Kozan'ın tarihiyle de ilgili öğrencileri bilgilendirdi. Konuşmasına Batman'da hain terör örgütü pkk tarafından şehit edilen 7 askerimize taziye dileyerek başlayan Başkanımız, bu kardeş kavgasının bitmesini ülkede barış, huzur ve kardeşliğin bir an evvel oluşmasının temennisinde bulundu.

Üniversite öğrencilere tavsiyelerde bulunan Belediye Başkanı, Ülkemiz sıkıntılı günler geçiriyor. Böyle bir günde tüm Türkiye'nin birlik olması ve birbirine kenetlenmesi lazım. Çünkü başka Türkiye yok dedi. Başka gidecek yerimiz de yok. Görüyorsunuz yanı başımızda ki Suriye'yi. Onlar gibi olmamak için birlik olmak vatanımıza sahip çıkmak zorundayız. Bunun içinde eğitime daha çok önem vermemiz gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk'ünde dediği gibi, "Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır."

Kozan'ın tarihi hakkında da öğrencilere bilgi veren Musa Öztürk, ilçemizin tarihi bir çok ilden daha eskidir. Tarihi ve kültürel güzellikleriyle gelip görülmesi gereken yerlerin başındadır. Tarihi Kozan Kalesi, hemen yakınımızda bulunan Anavarza Kalesi ve Karasis Kalesi, Arıkan ve Yapıcı konakları buram buram tarih kokan yerlerimizdir. Bunun yanında doğa harikası Dağılcak gibi de mesire alanlarımız mevcuttur. Farklı illerden gelen öğrencilerimiz mutlaka buraları gezip görsünler dedi.

Konuşmasına Çinli bir düşünürün sözüyle bitiren Musa Öztürk, "İlk sene mahsul almak istiyorsanız mutlaka buğday ekin, 10 yıl sonra mahsul almak istiyorsanız bir meyve ağacı dikin diyor. Geleceğimizin teminatı olan siz birbirinden değerli gençlere gerek günlük hayatlarında gerekse eğitim hayatlarında başarılar diliyor sayın Üniversite Dekanımız Prof. Dr. Serkan Yılmaz Kandır'a bu nazik davetinden ötürü teşekkür ediyorum" dedi.

Program sonunda Belediyenin Aş Evi tarafından da üniversite öğrencilerine aşure ikram edildi. 

adanakent
admin 5

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34