MF-4 Türkiye Birincisi Mehmet Burak Kaya: Günde 11 Saat Çalıştığım Oldu

LYS’de MF-4 puan türünde 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Özel Adana Final Okulları Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Burak Kaya, başarısını sıkı çalışmasına bağladı.

02 Temmuz 2013 Salı 08:07
Bu haber 2051 kez okundu
MF-4 Türkiye Birincisi Mehmet Burak Kaya: Günde 11 Saat Çalıştığım Oldu
banner1
 MF-4 puanında Türkiye birincisi olduğunu tatilini geçirdiği Gaziantep’te öğrenen Mehmet Burak Kaya, bu mutluluğunu paylaşmak için tatilini yarıda kesip okuluna döndü. Adana İl Özel İdare'de tekniker olan babası İbrahim Kaya, memur emeklisi annesi Nilüfer ile okuluna gelen LYS şampiyonu, davul zurna ile karşılandı.

Final Okulları kurucusu Şevket Ertem, şampiyon öğrencisini kutlayıp, “Öğrencimizle gurur duyuyoruz. Bize yaşattığı bu sevinç ve mutluluk için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Baba İbrahim Kaya da oğlunun LYS şampiyonu olmasında emeği geçen öğretmenlerini tek tek tebrik etti. Baba Kaya, “Mehmet Burak iyi bir öğrenci. Kendisi de derslerine düzenle çalışıyordu.” dedi. Anne Nilüfer Kaya, “Oğlum sorumluluk sahibi bir genç. Kendisi bu başarıyı hak etti. Çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Anne ve babasının aralarına alıp doyasıya öptükleri LYS şampiyonu Mehmet Burak Kaya, tıp eğitimi düşündüğünü söyledi. Günlük 4 saat çalıştığını ve bu çalışmanın duruma göre uzadığını belirten Kaya, "Birincilik tabi ki biraz şans işi. Belli bir şans veriyordum ama birinci olacağım demiyordum. Çok da sürpriz olmadı açıkçası. İlk 20 kesin gibiydi. Sınava sağlam hazırlanmak gerekiyordu. Bazı şeylerden fedakarlık yaptık tabi. Dışarı çıkmadık. Eğlendik de tabi, belli şeylerden fedakarlık yaptık, canımız sıkıldı. Biz de sonuçta insanız ama kendimizi tamamen odaya da kapatmadık. Eğlendik, güldük, ama daha ağırlıklı ders çalıştık. Çok soru çözmektense ben daha çok konu çalıştım. Ortalama günde okul varken 4 saat, okul olmadığı zaman 10-11 saat çalıştım. Küçüklükten beri tıp istiyorum. Herhalde tıpı seçeceğim. Ama hangi üniversiteyi seçeceğimi düşünmedim henüz. Başarının sırrının her şeyden önce fedakarlık olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.
İHA

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner26

banner34