Sarıçam'a 32 Km'lik Kanalizasyon Geliyor

Buruk Mahallesi başta olmak üzere Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinin muhtelif mahallelerinin altyapı eksikliklerini gidermek için kolları sıvayan ASKİ ekipleri, toplamda 32 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmasını titizlikle sürdürüyor.

04 Kasım 2018 Pazar 12:50
Bu haber 271 kez okundu
Sarıçam'a 32 Km'lik Kanalizasyon Geliyor
banner39
 PROJENİN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR
Bu çalışmada, İstiklal ve Cumhuriyet Mahallelerine kanalizasyon hattı döşeyerek bu mahalleleri fosseptik çukurlarından kurtarmak; kanalizasyon hattı ve bağlantıları bulunmayan Buruk merkez ve Buruk TOKİ evlerini kanalizasyon hattına kavuşturmak; Sarıçam'ın merkez mahallelerindeki atık suları toplayan ve Kozan Yolu'ndan geçerek Yüreğir kollektörüne bağlanan hattı rahatlatarak tüm Yüreğir ilçesinin yükünü hafifletmek; Çınarlı, Çarkıpare, Akkuyu, Boynuyoğun ve Gültepe Mahallelerinin atık sularını toplayan kollektör hattını Çukurova Üniversitesi'nin kollektör hattından ayırıp Buruk kollektörüne bağlamak; Üniversite - Köprüköy kollektör hattını 1000,1200 ve 1400 mm çaplarında boruların döşenmesiyle birlikte rahatlatıp yağmurlu günlerde yaşanan sıkıntıları sona erdirmek amaçlanmaktadır.
 
Toplam uzunluğu 14 kilometre olacak olan ana kollektör hattının 4 kilometresini tamamlayan ASKİ ekipleri, Buruk Mahallesi'nin içini kapsayan 18,5 kilometrelik hattın 14 kilometresinin döşeme işini de gerçekleştirdi. Projenin en kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.
 
OPRUKÇU: ''ASKİ'NİN BUGÜNE KADAR YAPTIĞI EN ÖNEMLİ ÇALIŞMALARDAN BİRİ''
Yüreğir ve Sarıçam ilçelerini kapsayan kanalizasyon ve kollektör hattı ile Buruk Mahallesi kanalizasyon şebekesi inşaatı işinin bugüne kadar yapılan en önemli işlerden biri olduğunu dile getiren Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Hüseyin OPRUKÇU, projede sona yaklaşıldığını duyurdu. ''Adanalılar için en iyisini istiyoruz ve onların menfaati için hizmet veriyoruz'' diyen Genel Müdür OPRUKÇU, ''Mevcut hat o kadar yoğundu ki, yeni bir hat yapmamız elzemdi. Söz konusu proje tamamlandığı zaman çok geniş bir alanın altyapı sorunu tarihe karışacak; vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak.'' dedi.


Kaynak:Aski
Admin 5

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34