Taşınacağınız yeri temizlemek için ipuçları

Taşınacağınız yeri temizlemek için ipuçları: Taşınacağınız yeri temizlemek için temizleme şirketi veya yardımcı birisini tutsanız bile, etkili bir temizlik için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibi olmalıdır...

06 Aralık 2017 Çarşamba 17:17
Bu haber 762 kez okundu
Taşınacağınız yeri temizlemek için ipuçları
banner1
Taşınacağınız yeri temizlemek için ipuçları:

Taşınacağınız yeri temizlemek için temizleme şirketi veya yardımcı birisini tutsanız bile, etkili bir temizlik için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibi olmalıdır.

* Öncelikle temizliği kesinlikle taşınma günü yapmayınız. En az bir gün önce temizliği yapmış olmanız gerekir.

* Temizlik için ihtiyacınız olacak; bolca bez (eski t-shirt'lerinizi kullanabilirsiniz), eski bir diş fırçası, bulaşık fırçası, tuvalet fırçası, bir tarafı sert temizlik süngeri, bulaşık eldiveni, süpürge ve faraş, pas pas, elektrik, çamaşır suyu, sert zemin temizleyici sıvı deterjan gibi malzemeleri taşınacağınız yere götürmeniz gerekir.

* Temizliğe giriş kapısına en uzak olan odadan başlayın ve o odayı tamamen temizlemeden odadan çıkmayın. Zeminini sildiğiniz odanın kapısını kapatın.

* Su almak için sürekli koridoru ve banyoyu kullanacağınız için, odalar dışında koridor ve banyonun zeminini silmeyin. tekrar tekrar silerek hem vakit kaybı hem de yorgunluk olmasın.

* Tavan, duvarlar, cam, içeride varsa mobilya, raf, dolap vs ve zemin, olmak üzere temizliği yukarıdan aşağıya doğru yapın.

* Elbise dolaplarını ve mutfak dolaplarının içini sıcak suyla ıslatılmış temiz bir bezle silin. Kağıt havluyla ya da kuru bir bezle mutlaka kurulayın.

* Taşındığınız yeni yerde buzdolabı, fırın gibi beyaz eşyalar varsa, sıcak suyla ıslatılmış, deterjansız bir bezle temizledikten sonra kurulayın.

* Mutfak evyelerini çamaşır suyu ile bir kaç kez yıkayarak dezenfekte edin.

* Banyoyu sizden önce kullanıldığı için çamaşır suyu ile bir kaç kez temizleyip dezenfekte etmelisiniz.

* Temizliği tamamladıktan sonra çöpü dışarı çıkartın, suyu ve gazı vanalarından kapatın, ısıtıcıyı kapatın.

* Taşınma günü ev tekrar kirleneceği için temizlik malzemelerini temiz bir şekilde evde bırakın.

* Temizlikte işinize yarayacak küçük bir not daha paylaşalım :)
Eğer halıda garip lekeler ve istenmeyen kokular varsa tozunu almadan önce temizleyeceğiniz bölgeye biraz karbonat serpip 15 dakika bekledikten sonra elektrik süpürgesiyle temizleyin. Koku ve leke çıkacaktır.Taşınırken Ambalaj Paketleme:
Modern nakliyatın en önemli aşamalarından biride işin ambalaj kısmıdır. Eşyayı sarmadığınız takdirde ne kadar iyi taşıyıcı olursanız olun ne kadar önem verirseniz verin mutlaka bir yerde bir çizilme veyahut kırılma meydana gelecektir. Bu yüzden AK-TAŞ Evden Eve sabah müşterinin evine girdiği ilk dakikalardan itibaren ilk bir veya iki saat boyunca eşyasını en ince ayrıntısına kadar öncelikle sarıp ambalajını yapar. Mutfak eşyasının kırılacak eşyaları temiz beyaz gazeteyle ambalajlanırken, salon koltukları ve diğer mobilyalar patpat ve streç dediğimiz özel ambalaj yöntemiyle ambalajlanır. Yatak odası dolabı profesyonel mobilyacımız tarafından söküldükten sonra yine patpat ve streçle çizilmeyecek şekilde ambalajlanır...

.


AK-TAŞ Evden Eve Taşıma Şirketi Adana
Şehirler Arası Nakliyat
Ofis ve İşyeri Taşımacılığı
Depolama Hizmetleri
Şehiriçi Nakliyat

Adres Toros Mh. 78153 Sk. Zaloğlu Sit. B Blok Zemin Kat No: 18 ( Mahfesığmaz Türk Telekom Karşısı) Çukurova/Adana

GSM 0505 696 57 80

Email info@aktasevdeneve.com


Admin 2 

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner28

banner34