Taşınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Evinizi Taşırken İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler!

05 Aralık 2017 Salı 16:16
Bu haber 588 kez okundu
Taşınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!
banner1
 Evinizi Taşırken İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler!

* Sorunsuz bir taşınma ve iyi bir taşıma firması bulmak için, en az 8 hafta önce taşınma firmasının seçimine başlayın.

* İsabetli bir seçim yapmanın en iyi yolu birden fazla taşıma firmasından teklif alarak karşılaştırma yapmaktır.

* Taşıma firmasından bir yetkilinin gelip taşınacak eşyaları görmesi şarttır. Bunu yaptırmadan önce eşya tespiti için gelmelerinin herhangi bir ücreti olmadığından emin olun. Unutmayın, fiyatı önceden belirleyip sözleşme yapmazsanız taşıma firması tarafından söylenen ilk fiyat taşıma sırasında ya da sonrasında çeşitli nedenlerden ötürü artabilir.

* Taşıma firmalarından aldığınız teklifleri karşılaştırırken dikkat edin, en ucuz fiyatı veren firma her zaman en iyi servisi veremeyebilir. Tecrübe, servis ve paketlemede kullanacakları malzeme çok önemlidir.

* Taşıma sırasında eşyaların zarar görmesi durumunda sorumluluğun taşıma firmasına ait olduğunu mutlaka sözleşmeye yazdırın.

* En az 1 ay önceden taşıma firmasıyla anlaşma yapmış olun.

* Taşıma firmasına, şehir içi ya da şehirlerarası taşıma işlemlerinde taşıma araçlarının resmi makamlardan alması gereken izinlerin tamamen taşıma firmasının sorumluluğunda olup olmadığını sorun.

* Özel ihtimam gerektiren, piyano, büyük bir kristal avize vs. gibi eşyalarınız varsa, daha önce böyle bir eşya taşıyıp taşımadıklarını, taşırken kullanacakları sistemi, paketi ve aracı sorun.

* Taşınma sırasında her an ihtiyacınız olabilecek şeyleri en son paketleyin. Taşınmadan sonraki ilk gün nelere ihtiyacınız olacağını düşünüp listesini yapın. Örneğin; Giyim eşyası, tuvalet eşyası, şampuan, sabun vs. gibi.* Taşıma firmasına vermeyeceğiniz yanınıza alacağınız eşyaların listesini çıkartın ve kesinlikle ayrı bir yerde tutun ki yanlışlıkla kamyona yüklenmesin.

* El sabunu, tuvalet kağıdı, havlu kağıt, servis peçetesi, toz bezi gibi taşınma esnasında ve taşındığınız yerde her an ihtiyacınız olacak temizlik malzemelerini en son paketleyin.

* Sürekli kullandığınız ilaçları kolinin en ütüne koyarak en son paketleyin.

* Taşınma sırasında ve taşındığınız evde her an ihtiyacınız olacağı için su bardaklarını en son paketlemek üzere bekletin. Taşındığınız yerde hazır olması için en son paketleyin.

* Bilgisayarınız, cd çalarınız, ütü, piller, usb kablolarınız, çoklu prizleriniz, elektrik kablolarınız, ampuller ve buna benzer eşyaları aynı kutuda ve en son paketlerseniz taşındığınızda kolayca ulaşabilirsiniz.

* Tornavida, çivi, çekiç, pense, bant, metre gibi tadilat için gerekli aletleri aynı yerde ve en son paketleyin.

* Maket bıçağınızı ve makası yanınızda bulundurun. Çünkü taşındığınız anda kolileri açmak için her an elinizin altında olmalı.

* El feneri, ışıldak, mum, kibrit, çakmak gibi aydınlatıcıları ayrı bir kutuda ve hemen ulaşabileceğiniz bir şekilde paketleyin. Taşındığınız yerde ilk gün elektrik arızası olma olasılığı yüksek.

* Bolca İrili ufaklı kutular, şeffaf poşetler, koli bantları,keçeli kalem, eski gazeteler gibi işinizi kolaylaştıracak paketleme malzemelerini önceden hazır edin.

* Düzenli bir şekilde ve yorulmadan paketlemeyi bitirmek için, Taşınmadan bir hafta önce her gün bir odadaki eşyaları kutulayın.

* Tozlanmaya ve neme karşı koruması için elbiselerinizi naylon poşetlerin içine koyarak kutulayın.

* İlk önce ağır eşyalar yüklenmeli. Ağır eşyaları büyük kutulara koymayın.

* Ayna, kristal ya da cam vazo gibi kırılabilecek değerli eşyalarınızı baloncuklu naylona sardıktan sonra paketleyin. Kutunun üzerine mutlaka “Dikkat Kırılabilecek Eşya” yazın.

* Porselen tabaklarınızı sert kutulara ve kenarları yukarı gelecek şekilde yerleştirin. Üst üste koymayın. Kutunun üzerine mutlaka “Dikkat Kırılabilecek Eşya” yazın.

* Cam bardaklarınızı kağıtlarla sardıktan sonra sert kutulara ve kenarları yukarı gelecek şekilde yerleştirin. Üst üste koymayın. Kutunun üzerine mutlaka “Dikkat Kırılabilecek Eşya” yazın.

* Taşınan eşyaların listesini yapın ve her kutunun üzerine kutu içindeki eşyaların listesini yazıp yapıştırın. Kutuları numaralandırın ve kutu sayısını kutular kamyona yüklenmeden listenize yazın.

* Eşyalar yeni adresinize ulaştığında ilk önce değerli eşyalarınızın bulunduğu kutuları açın. Gümüş, kristal vs.

* Kamyon yüklemeyi bitirdiğinde tüm odaları tek tek dolaşıp her şeyin yüklendiğinden emin olun.

* Adrese kamyon ulaşmadan varmış olmanız ve kamyonu karşılamanız gerekir.*** Asansörlü taşımacılık: Modern teknolojik çağda bir taşınmanın olmazsa olmazı... Gerek eşyanın zarar görmemesi, Gerekse merdivenlerde komşuları rahatsız etmek yerine dışarıdan asansörü balkona kurup daha hızlı ve daha temiz bir taşıma için AK-TAŞ nakliye şirketi olarak müşterilerimize ısrarla tavsiye ediyoruz ve yaptığımız işlerde Asansörümüzü sıklıkla kullanıyoruz...AKTAŞ Evden Eve Taşıma Şirketi Adana
Evden eve nakliyat
Fuar taşımacılığı
Ofis taşımacılığı
Depolama hizmetleri

Adres: Toros Mh. 78153 Sk. Zaloğlu Sit. B Blok Zemin Kat No: 18 ( Mahfesığmaz Türk Telekom Karşısı) Çukurova/Adana
GSM: 0505 696 57 80
Email:  info@aktasevdeneve.com

Admin 2    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner24

banner34