Yüreğir Kent Konseyi Kadın Meclisi Oluşturuldu

Yüreğir Kent Konseyi Kadın Meclisi seçimini yaparak yeni yönetim kurulunu oluşturdu. Yüreğir Köprülü Mehmeh Akif Ersoy Kültür Evinde yapılan toplantıya Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan da katılarak yeni yönetime başarılar diledi.

05 Kasım 2012 Pazartesi 17:28
Bu haber 654 kez okundu
Yüreğir Kent Konseyi Kadın Meclisi Oluşturuldu
banner1
Başkan Çelikcan, tüm çalışmaların Yüreğir’i yaşanılabilir bir ilçe haline getirmek amacıyla yapıldığını söyledi. Çelikcan, ‘‘Daha iyiyi daha güzeli bulabilmek için herkes gelip bizimle fikirlerini rahatça paylaşabilir. Benim de bir fikrim var diyen bütün sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımız bekliyoruz. Bunun için İlçe Kent Konseyini ilk kuran merkez ilçe belediyesi biziz. Yüreğir Gençlik Meclisini oluşturduk. Bugün ise kadın meclisimizi oluşturuyoruz.” dedi.

Yüreğir’in Adana’da sosyo ekonomik açıdan en zayıf bölge olduğunu hatırlatan Çelikcan, “Kültür Evlerimizi yaparak kadınlarımızın eğitilmesine yönelik çalışmalarımızı hızlandırdık. Kadınlarımızı eğitim ve sosyal açıdan diğer ilçelerimizdeki kadınların seviyesine gelmesi için uğraşıyoruz. Bununla ilgili sivil toplum örgütlerimizle işbirliği yapıyoruz. Çünkü bizleri yetiştiren analarımızın bacılarımızın eğitimli olması toplumumuzun geleceği açısından çok önemlidir. Yüreğir Kent Konseyi Kadın meclisimizin her zaman yanında olacağımızı belirtmek istiyorum ve başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Yüreğir Kent Konseyi Kadın Meclisi şu isimlerden oluştu: Yürütme Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu. Hediye Erdinç, Belkıs Gonca, Feride Demir, Hative Sarıgöz, Nurhayat Çetinel, Şebnem Akalın, Mukadder Selmaet, Zeynep Karcı, Sevim Eğrisakal, Filiz Ünlü, Halise Tekbaş, Süheyla Akalın, Nurten Kurtuluş ve Zübeyde İspir. 
CİHAN

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner27

banner34