İkbal Gürpınar

Bakış Açısı, Neşesi Ve Pozitif Enerjisiyle Herkesin Sevdiği İsim İkbal Gürpınar

14 Aralık 2011 Çarşamba 14:36
Bu haber 5010 kez okundu
İkbal Gürpınar
banner1
 Neşesi, hayat hikâyesi ve başarılarıyla isminden söz ettiren isim İkbal Gürpınar, 4 Ekim 1969’da Kırıkkale’de dünyaya geldi. Doğduğunda istenmeyen çocuk olan Gürpınar, evlatlık olarak verildiği aile çirkin olduğu için geri iade eder. Hayatına yön vermesinde ilkokul öğretmeninin büyük etkisi olduğunu söyleyen İkbal Gürpınar, Ortaokulu Kırıkkale İmam Hatip Lisesin de okudu.

Ortaokuldan sonra haberi olmadan nişanlandırılır. Nişanlandığı aileye yakın olsun diye Liseyi okumak için, İzmir Fatih Kolejine yatılı olarak gönderilir. Lise 1. Sınıfta nişanlısından ayrılır. Lise 2. Sınıfta bir akrabasıyla zorla evlendirilerek, okuldan ayrılır. Henüz 17 yaşındayken, Ankara Belediyesi Hastanesinde gönüllü olarak hemşirelik yapar. Hamileyken Liseyi dışarıdan bitirir. Küçük yaşta anne olan İkbal Gürpınar’ın 1987’de oğlu Alper dünyaya gelir.

Daha sonra üniversite sınavını kazanarak, Açık öğretim Fakültesi İş İdaresi bölümünü okumaya başlar. Okul devam ederken, tekrardan Üniversite sınavına girip, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünü kazanır. Bu sıralarda konuşma bozukluğu olan İkbal Gürpınar, bu rahatsızlığını yenip, okul radyosuna girer. Okul bittiği sıralarda eşinden ayrılır. Daha sonra Türkiye Polis Radyosunda spikerlik yapmaya başlar. Bir süre TRT’de çalıştıktan sonra, Kimse Yok Mu programını sunmaya başlar. Türkiye İkbal Gürpınar’ı daha çok tanımaya başladı. Bu program devam ederken, ikinci evliliğini yaptı fakat kısa sürdü. Bu evlilikten Efe adında bir oğlu dünyaya geldi. 2010 yılında Umreye giden İkbal Gürpınar kapandı. Daha sonra Kanal 7’de program sunmaya başladı. Bir röportajında, çocukluğundan beri şiir okumayı sevdiğini belirten ikbal Gürpınar’ın 3 şiir kitabı bulunmaktadır. 4 anı-deneme, 2 yemek, 1masal kitabı ve 1 hikâye albümü vardır.

 Birçok hayranı ve seveni olan İkbal Gürpınar’ın hayat hikâyesi, zorluklarla mücadelesi, hayata olan bakış açısı ve başarıları birçok insana örnek olmaktadır.

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner26

banner34