Bulgaristan: Türkiye'nin AB'ye Üyeliği Konusunda İkiyüzlülüğü Bırakalım

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında özel bir anlaşma imzalanmasından yana olduğunu belirterek, "Türkiye'nin AB'ye üye olacağı konusunda ikiyüzlülüğü bırakalım" dedi.

25 Aralık 2017 Pazartesi 02:56
Bu haber 280 kez okundu
Bulgaristan: Türkiye'nin AB'ye Üyeliği Konusunda İkiyüzlülüğü Bırakalım
banner1
 
Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında özel bir anlaşma imzalanmasından yana olduğunu belirterek, "Türkiye'nin AB'ye üye olacağı konusunda ikiyüzlülüğü bırakalım" dedi.Bulgaristan Devlet Televizyonu'na konuşan Başbakan Borisov, AB'nin Türkiye'ye ikiyüzlü davrandığını söyledi.

Borisov, "Türkiye'nin AB'ye üyeliği konusunda ikiyüzlülüğü bırakalım. En iyisi oturalım ve Türkiye ile AB arasında özel bir anlaşma yapalım. Ayrıca 5-6 maddeden oluşacak anlaşmaya gümrük kolaylığı noktası da dahil edilmeli" diye konuştu.

'BİRÇOK ŞEY İÇİN 'HAYIR' DEDİK FAKAT BİR KONUDA HER ZAMAN 'EVET' DEDİK'

Sığınmacılar konusuna da değinen Borisov, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a teşekkür ettiğini söyledi. Program sunucusunun, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayır diyebilir misiniz?" sorusu üzerine Borisov, "Biz birçok şey için ona 'Hayır' dedik, fakat bir konuda her zaman 'Evet' dedik. Bulgaristan'a yönelik sığınmacı akını bıçak gibi kesildi. Sınırın korunması için Recep Tayyip Erdoğan ile çok iyi anlaşıyoruz" dedi.

Borisov, 7 Ocak'ta Patrik ve Başmüftü Mustafa Aliş Hacı ile birlikte İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı törende, onarımı tamamlanan Demir Kilise'nin (Sveti Stefan Kilisesi) açılışını yapacağını söyledi.
www.yeniasya.com.tr/dunya/bulgaristan-turkiye-nin-ab-ye-uyeligi-konusunda-ikiyuzlulugu-birakalim_449440Admin  1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner26

banner34