Her Ay Mayından 180 Kişi Ölüyor

Afganistan Mayın Temizleme Koordinasyon Merkezi Başkanı Muhammed Şahab Hakimi, yaptığı açıklamada, mayınlı arazilerle ilgili bilgilendirme yapılmadığına dikkati çekerek, “Afganistan’daki arazilerde bulunan mayın ve bombalar yüzünden her ay ortalama 180 kişi vefat ediyor.” dedi.

12 Ekim 2018 Cuma 14:51
Bu haber 533 kez okundu
Her Ay Mayından 180 Kişi Ölüyor
banner39
 
Afganistan Mayın Temizleme Koordinasyon Merkezi Başkanı Muhammed Şahab Hakimi, yaptığı açıklamada, mayınlı arazilerle ilgili bilgilendirme yapılmadığına dikkati çekerek, “Afganistan’daki arazilerde bulunan mayın ve bombalar yüzünden her ay ortalama 180 kişi vefat ediyor.” dedi.Afganistan Mayın Temizleme Koordinasyon Merkezinden alınan bilgiye göre, iç savaşlardan kalma mayınların patlaması sonucu ölenlerin çoğunu çocuklar oluşturuyor. Afganistan, mayın ve patlamamış mühimmatların tehdit oluşturduğu ülkeler arasında dördüncü sırada yer alıyor.


Afganistan Afet Yönetimi Devlet Bakanı Nacib Aka Fahim ise Afganistan’da 2 bin 500 kilometrekareden fazla arazinin mayınlardan temizlendiğini söyledi. Mayın temizleme alanında çalışan yabancı kurumların desteklerinin azaldığına işaret eden Fahim, ülkede hala yüz binlerce mayın ve patlamamış bomba bulunduğunu vurguladı.


www.yeniasya.com.tr/dunya/her-ay-mayindan-180-kisi-oluyor_475465admin  1Anahtar Kelimeler: Mayınlardan ölen Insanlar

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34