Maduro'ya Göre Trump bir 'Saldırgan'

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin Venezuela’ya uçak seferlerini askıya alma kararıyla sadece Venezuelalılara değil, kendine de zarar verdiklerini söyleyerek, yapılanı hareket özgürlüğüne saldırı olarak niteledi.

17 Mayıs 2019 Cuma 15:14
Bu haber 1701 kez okundu
Maduro'ya Göre Trump bir 'Saldırgan'
banner39
 
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin Venezuela’ya uçak seferlerini askıya alma kararıyla sadece Venezuelalılara değil, kendine de zarar verdiklerini söyleyerek, yapılanı hareket özgürlüğüne saldırı olarak niteledi.ABD Ulaştırma Bakanı Elaine Lan Chao’nun güvenlik gerekçesiyle Venezuela'ya uçak seferlerinin askıya alma yönündeki kararını değerlendiren Maduro, söz konusu kararın sadece kendi ülke vatandaşlarına değil, ABD’yi de zarara uğrattığını söyleyerek, yapılanı hareket özgürlüğüne saldırı olarak niteledi.

“Bu seferleri kullanarak uçan kimlerdi? ABD ve Venezuela’da yaşayan Venezuelalılar. ABD’de iş yapan, orada akrabaları ya da oturumları olan ve ABD’ye sürekli olarak giden Venezuelalılar. Bunun dışında Venezuela’ya gelen ya da (buradan) ABD’ye fiden Amerikalılar ve diğer ülke vatandaşları söz konusu” diyen Maduro, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu uçuşları askıya alan (ABD Başkanı Donald) Trump yönetimi ne elde etti? Hiçbir şey. Kendilerine ve hareket özgürlüğü olan vatandaşlara zarar verdi. Donald Trump, siz bir saldırgansınız, uçuşları yasaklayarak Venezuelalıların ve tüm dünya vatandaşlarının hareket özgürlüğüne saldırdınız. Donald Trump, aleni olarak ilan ettiğiniz özgürlük nerede?”

Söz konusu yasağın ayrıca iş adamlarını ve varlıklı kişileri de etkilediğine söyleyen Maduro, kararın nefret ve intikam duygularıyla verildiğine dikkat çekerek, “ABD Venezuela’nın orta sınıf vatandaşlarına ve Venezuela’ya gitmek isteyen kendi vatandaşlarına zarar verdi” dedi.

ABD Ulaştırma Bakanı Elaine Lan Chao, dün güvenlik gerekçesiyle Venezüella'ya uçak seferlerinin askıya alınması için talimat vermişti.
KAYNAK: YENİ ASYA

ADMİN 1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34