Özbekistan’da İlk Kez Kur'an Basılacak

Özbekistan’da ilk etapta 50 bin adet olmak üzere ilk defa Kur’an-ı Kerim basılacak.

23 Şubat 2018 Cuma 04:18
Bu haber 494 kez okundu
Özbekistan’da İlk Kez Kur'an Basılacak
banner22
 
Özbekistan’da ilk etapta 50 bin adet olmak üzere ilk defa Kur’an-ı Kerim basılacak.


Özbekistan’da özel bir matbaada ilk etapta 50 bin adet Kur’ân-ı Kerîm basılacak. İlk baskının 10 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Yayın evi sahibi Muhammed İsmail, “Şeyh Muhammed Salih Muhammed Yusuf’un başlattığı işi bugün onun çocukları, öğrencileri devam ettiriyor. 50 bin adet Kurâ’n-ı Kerîm basılacak. Günümüzde Kur’ân’a ihtiyacımız var. Yeniden basmak için müracaat ettik. İnşallah yakında halkımızın elinde olur.’’ dedi.

Kıraatla ilgili kaideleri Özbek Türkçesiyle verdiklerini anlatan yayınevi sahibi Muhammed İsmaâr amacı gütmediklerini vurguladı.

Türkiye’nin tecrübesinden istifade ediyoruz

Muhammed İsmail, “Kur’ân’ı yayınlamaktan amacımız Müslümanların Allah’ın kelâmı Kur’ân’a olan ihtiyaçlarını karşılamak. Bir hafta on gün içinde satışa çıkacak. Kıraatla ilgili kaideleri Özbek dilinde verdik. Bunu kâr amaçlı yapmıyoruz. Bu bir başlangıç sonraki baskılarımızda daha kaliteli malzemeleri kullanarak basacağız’’ dedi. İsmail, basım kalitesi ve teknikleri ile ilgili Türkiye’nin tecrübelerinden istifade ettiklerini söyledi. Kur’ân-ı Kerîm bu zamana kadar hep başka ülkelerden getirtilmiş. Özbekistan’da ilk defa basılması sebebiyle halkta ilgi bir hayli yoğun.

www.yeniasya.com.tr/dunya/ozbekistan-da-ilk-kez-kur-an-basilacak_454461Admin 1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34