Ulaştırma Alanında İşbirliği Görüşüldü

Türkmenistan ile Azerbaycan ulaştırma alanındaki işbirliğini görüştü.

01 Kasım 2018 Perşembe 10:51
Bu haber 602 kez okundu
Ulaştırma Alanında İşbirliği Görüşüldü
banner39
Ulaştırma ve haberleşmeden sorumlu Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Mammethan Çakıyev ile Azerbaycan Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev arasındaki görüşmede, ulaştırma ve haberleşme sektöründeki işbirliği konuları görüşüldü.

Bakü’de yapılan görüşmede, Azeri Bakan iki ülke arasındaki işbirliğinin birçok alanda geliştiğini kaydederek, bu alanlarının en önemlisini ulaştırma ve haberleşme sektörünün teşkil ettiğini ifade etti. Bakan, her iki ülkenin ulaştırma ve transit potansiyelinin büyük olduğuna ve bunun için gereken altyapının oluşturulduğuna dikkat çekti.

Azerbaycan Ekonomi Bakanı, Azerbaycan-Türkmenistan güzergahının güvenli ve avantajlı olduğunu ve diğer ülkelerin de kullanabileceğini ifade etti.

Türkmen yetkili de, özellikle ulaşım ve transit alanında Türkmenistan-Azerbaycan ilişkilerinin gelişiminin önemine dikkat çekti.

Öte yandan, Ulaştırma ve haberleşmeden sorumlu Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Mammethan Çakıyev Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Ülkelerin elverişli coğrafi konumunun önemine dikkat çeken toplantıda, Azerbaycan ve Türkmenistan'da en modern ulaşım altyapısının yaratıldığı, ulaşım, transit ve lojistik alanlarında işbirliğinin genişletilmesi için büyük bir potansiyelin bulunduğu ifade edilerek, transit malların taşınması ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

admin 4

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34