Vietnam Üç Büyük Havalimanı İnşa Edecek

Vietnam'da Üç Büyük Havalimanı İçin 5 Milyar Dolara İhtiyaç Duyuluyor

24 Mayıs 2018 Perşembe 08:43
Bu haber 475 kez okundu
Vietnam Üç Büyük Havalimanı İnşa Edecek
banner39

Vietnam Devlet Hava Meydanları Şirketi (ACV) yatırım planına göre, Long Thanh Havaalanının inşası ile Noi Bai ve Tan Son Nhat Havaalanlarını renovasyonu için 2018-2021 yılları arasında 116 trilyon Vietnam Dongu (5 milyar ABD Doları) fona ihtiyaç duyulmaktadır. Ülke çapında ACV tarafından yönetilen ve işletilen 22 havalimanını kullanan yolcu sayısının 2018-2021 yılları arasında yıllık olarak %10 artacağı ve 2021 yılına kadar 137 milyona ulaşacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca, 2022-2025 yılları arasında ise yıllık yolcu artış hızının ortalama %7 olacağı ve 2025 yılında 185 milyona yükseleceği öngörülmektedir. ACV bu tahminlere dayanarak, üç önemli havalimanına yatırım planlamaktadır.
 

Kaynak: Viet Nam News
http://vietnamnews.vn/society/448429/three-major-airports-need-5b-for-upgrades.html#9tQe1LDoivGxZGL8.97

Yayımlayan: Hanoi Ticaret Müşavirliği

Sanayi ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, Vietnam'ın turizm, iş gücü ve ulaştırma hizmetleri ile yazılım ihracatını artırma potansiyeline sahip olmasına rağmen, bu alanlarda uzun yıllardan beri bir ticaret açığı yaşadığını ifade edilmiştir. Vietnam Genel İstatistik Ofisi'nin (GSO) verilerine göre, Vietnam'ın bu yılın ilk çeyreğinde 391 milyon ABD doları tutarında fazla vermiş olup, bu rakam toplam hizmet ihracatının %10'una denk gelmektedir. 

Merkezi Ekonomik Yönetim Enstitüsü (CIEM) eski Direktörü Dr. Le Dang Doanh, Vietnam’ın güçlü yönlerinden olan hizmet ihracatının artırılmasının hizmet sektöründeki dış ticaret açığını daraltmak için önemli olduğunu, Vietnam'ın hizmet yelpazesini çeşitlendirmek için fırsatlar bulunduğunu, örneğin sıcak maden kaynaklarına dayalı sağlık hizmetlerinin geliştirebileceğini ve yazılım, bilgi teknolojileri ve bankacılık hizmetlerinin bölgedeki diğer ülkeler ve dünyanın geri kalanıyla uyumlu olarak geliştirip modernleştirilebileceğini belirtmiştir. Diğer taraftan, ekonomist Luu Bich Ho, turism sektöründe sadece ziyaretçi sayısını artırmanın değil, aynı zamanda turist hizmetlerinin kalitesini çeşitlendirmenin ve geliştirmenin önem arz ettiğinin ve toplam dış ticaret değeri 420 milyar ABD Dolarının üzerine çıkmış olan Vietnam'ın lojistik hizmet sektörünün de gelişmesi gerektiğinin altını çizmiştir.
 

Kaynak:Vietnam Economic News

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34