Aday Öğretmenlerin ''Adaylık Kaldırma Sınavı'' Tarihi Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; sözleşmeli ve kadrolu aday öğretmenler için 'Adaylık Kaldırma Sınavı' uygulanacak.

08 Kasım 2018 Perşembe 16:12
Bu haber 525 kez okundu
Aday Öğretmenlerin ''Adaylık Kaldırma Sınavı'' Tarihi Açıklandı
banner39
 
Başvuru: Yayımlanan Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) kılavuzuna göre, sınava giriş şartlarını taşıyan adaylar, sınav ücretlerini yatırmaları halinde başvuruları alınmaksızın giriş belgeleri düzenlenerek sınava alınacak. Sınav ücretleri 21 Kasım´a kadar yatırılabilecek.


Sınav Uygulanma Tarihi: 9 Aralık 2018 10.00 (Tek oturum)


Sınav Yeri: 81 il merkezinde sınava girilebilecektir. (Adaylar görev yaptığı ilde sınava girecek. Mazereti nedeniyle başka bir sınav merkezinde sınava girmek isteyen sözleşmeli ve kadrolu aday öğretmenlerin, dilekçe ve belgelerini 20 Kasım mesai bitimine kadar Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne ulaştırmaları halinde talepleri değerlendirilecek.)


Sınav Sonuçları: Sınav tarihinden itibaren 15 iş günü içerisinde "www.meb.gov.tr" adresinden ilan edilecek.


Sınava giriş şartlarını taşıyan ve sınav ücretini yatıran adaylara, sınava giriş belgesi düzenlenerek "www.meb.gov.tr" internet adresinde yayımlanacak. Adaylara sınav giriş belgesi posta yoluyla gönderilmeyeceğine belirten Milli Eğitim Bakanlığı, sınavların 100 puan üzerinden değerlendirileceğini, 60 puan ve üzerindeki aday öğretmenlerin başarılı sayılacağını duyurdu.


Sınav sonuçlarının Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce valiliklere bildirilmesinin ardından başarılı olan aday öğretmenlerin süreci tamamlamış sayılacak.www.tzv.org.tr/#/haber/2967
Admin 1    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34