Cehennemin Yokluğunu Kabul Etmedi

İtalyan La Repubblica gazetesi, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco'nun "Cehennem yoktur" dediğini iddia etti. İddianın tartışma oluşturması üzerine Vatikan tarafından , "İfadeler, Papa'nın sözlerinin birebir dökümü olarak kabul edilemez" açıklaması yapıldı.

19 Nisan 2018 Perşembe 11:24
Bu haber 857 kez okundu
Cehennemin Yokluğunu Kabul Etmedi
banner39
 
İtalyan La Repubblica gazetesi, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco'nun "Cehennem yoktur" dediğini iddia etti. İddianın tartışma oluşturması üzerine Vatikan tarafından , "İfadeler, Papa'nın sözlerinin birebir dökümü olarak kabul edilemez" açıklaması yapıldı.Kendini Papa’nın arkadaşı olarak tanımlayan ateist gazeteci Eugenio Scalfari, Papa ile Katoliklerin ruhanî liderinin yaşadığı Vatikan'daki Santa Marta Konuk Evi'nde yaptıkları sohbet ile ilgili tepki çeken açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine Vatikan yapılan açıklamaları yalanladı. Gazete yaptığı haberde Papa’nın, “Kötü ruhlar nerede cezalandırılacaklar?” sorusuna“ Cezalandırılmayacaklar, tövbe edenler Tanrı tarafından bağışlanır ve O'nu tefekkür edenlerin arasına girer. Tövbe etmeyenler ve bu yüzden bağışlanmayanlar ise yok olur. Cehennem yoktur, günahkâr ruhların yok olması vardır” cevabını verdiğini iddia etti. Vatikan ise haberi “Yayımlanan makalenin yazarının yer verdiği ifadeler Papa'nın ağzından çıkan sözcüklerin birebir alıntısı değildir, yazarın bunları yeniden düzenlemesinin sonucudur. Söz konusu makalede alıntı olarak tırnak içinde verilen ifadeler, Papa'nın sözlerinin aslına sadık bir dökümü olarak kabul edilemez" açıklamasıyla yalanladı.

Söyleşiyi gerçekleştiren ateist gazeteci Eugenio Scalfari’nin söyleşiyi kayıt cihazına kaydetmemesi haberin güvenilirliği konusunda büyük soru işaretleri oluşururken, yapılan bu haber, ateistlerin Cehennemin varlığını kabul etmek istemediklerini bir kere daha gözler önüne serdi.


HABER: FETHİYE SONGÜL AKAY
www.yeniasya.com.tr/egitim/cehennemin-yoklugunu-kabul-etmedi_459579
Admin 1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34