Çocukları Eğitmek! Bu İşten Kim Sorumlu?

Güncel eğitimle ilgili, ebeveynlerin mutlaka okuması gereken 3 hatırlatmayı derledik.

19 Haziran 2018 Salı 03:11
Bu haber 511 kez okundu
Çocukları Eğitmek! Bu İşten Kim Sorumlu?
banner39
 
Güncel eğitimle ilgili, ebeveynlerin mutlaka okuması gereken 3 hatırlatmayı derledik.

1. Okul başarısı, sizin ya da öğretmenin sorumluluğunda değildir.

Okul; her öğrencinin hedeflerine ulaşmaları için kendi yeteneklerine ve yöntemlerine saygı duyacak ve destekleyecek kadar çocuk merkezli ve esnek olmalıdır. Okul ortamı, çocukların farkındalıklarına (kim ve ne olduklarını tanıma yolunu gösterme) ve büyüme zihniyetlerine (ne zaman neye ihtiyaçları varsa, o zaman o bilgiyi alma fırsatı sunma) odaklanmalıdır.

2. Nasıl öğrendikleri, ne öğrendiklerinden daha önemlidir.

Dünya hızla değişiyor ve önümüzdeki 15 yıl içinde, çalışma ve fırsatlarla ilgili kurallara meydan okuyacağız. Dünyanın dört bir yanındaki çalışanlar ve proje yöneticileri, test puanlarına daha az önem verirken, kendi çalışanlarını seçme yeterliliklerine daha çok önem vermeye başladılar. Dünya, yeni durumlara uyum sağlayabilen insanlar istiyor ve bu sınav sonuçlarından anlaşılmıyor. Buradaki ana nokta, adayları çevrelerindeki kişilerle işbirliği içinde öğrenme gerçekleştirmeleri ve uyum sağlamalarıdır. Bu durum, bireylerin ne öğrendiklerinden daha çok nasıl öğrendiklerine odaklanılması gerektiğini açıkça ifade ediyor.

3. Çocukların ilgi alanlarını teşvik etmek, yapılabilecek en iyi şeylerden birisidir.

Okul ve ebeveyn, çocuğun sahip olduğu yeteneği ya da ilgi alanını kutlayabilir. Hobilerin ve ilgi alanlarının, derslerden daha az önemli olduğu varsayımı oldukça tehlikeli bir varsayımdır ve geçmişte kalmalıdır. Ebeveyn ve eğitimci, bireyin hobilerini ve ilgi alanlarını daima desteklemelidir. Buradaki kilit nokta, birey; ilgileri olan kişilerle daha kolay bağlantı kurarak, onlarla birlikte yeni fikirler üretir. Bu durum, iş ve hayat verimini büyük oranda artırır.


KAYNAK: TÜRK ZEKA VAKFItzv.org.tr/#/haber/2439Admin  1    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34