Çocuklarınız İçin Ücretsiz Kodlama Eğitimi Veren Portal

Okuma yazma bilen çocuklarınızın hem oyun oynayıp hem de kodlamanın mantığını anlamasını istiyorsanız bu site tam size göre.

05 Aralık 2017 Salı 14:15
Bu haber 628 kez okundu
Çocuklarınız İçin Ücretsiz Kodlama Eğitimi Veren Portal
banner1
 
Okuma yazma bilen çocuklarınızın hem oyun oynayıp hem de kodlamanın mantığını anlamasını istiyorsanız bu site tam size göre.


Kodlama becerisi 21. yüzyılda önemli becerilerden biri. Kodlama öğreniminin erken dönemde verilmesinin birçok yararı var. Bunlar arasında alan farkındalığının ve mantıksal düşünme becerilerinin artması, problem çözme becerilerinin gelişmesi, iletişimin artması ve dil becerilerinin gelişimi sayılabilir.

Peki okuma yazma bilen çocuklarınızla kodlama eğitimine çocuklarınızı çok sıkmadan ve zorlamadan nasıl başlayabilirsiniz?

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Google İşbirliği

Artık bu soruya kolayca cevap vermek mümkün. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Google, çocukların temel dijital becerilerini güçlendirmek ve bilişim dünyasının kapılarını çocuklara açmak üzere ücretsiz bir portal hazırladı: Algo Dijital.

Algo Dijital, esas itibarıyla kodlama eğitimine giriş için bir araç olarak düşünülmüş. Herkese açık olan portalın en önemli özelliği kolayca kullanılabilir ve öğrenilebilir olması. Portalı Türkiye'deki alternatiflerinden ayıran en önemli yön bu kullanım kolaylığı ve 6-14 yaş aralığındaki çocukların sonuca ulaşmak için yapmaları gerekeleri kendi kendilerine adım adım planlamasına izin vermesi. Tamamı Türkçe olan portal, adımları basit bir dille anlatıyor ve algoritmik düşünme, dijital okuryazarlık ve blok temelli kodlamayı eğlenceli oyunlar sayesinde kolayca öğretiyor. Bu bakımdan özellikle Scratch gibi daha karmaşık kodlama uygulamalarına başlanmadan önce çocuklarınızın kodlamanın mantığını anlaması açısından yararlı bir uygulama.

Eğer siz de Yuko’ya yardım etmek ve çocuklarınızın kodlama alanında kendilerini geliştirmelerini istiyorsanız Algo Dijital’den yararlanabilirsiniz. Siteye girdikten sonra üye olmanıza veya para ödemenize gerek yok. Sadece "Macera başlasın" yazısına tıklamanız yeterli. Zaten kendiliğinden sizi Yuko'ya yardım etmeniz için yönlendiriyor. Hatta portal sayesinde başka gezegenleri de keşfe çıkabilirsiniz.

Hadi o zaman "Macera Başlasın!
www.tzv.org.tr/#/haber/1584Admin 1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner28

banner34