E-Okul ile Not Görüntüleme Nasıl Yapılır

Okul VBS ile notların nasıl öğrenilebileceğini yazımızda sizler için açıkladık.

03 Ocak 2018 Çarşamba 09:33
Bu haber 717 kez okundu
E-Okul ile Not Görüntüleme Nasıl Yapılır
banner39
 Bilgisayar ve internet teknolojisinin önlenemez gelişimi ve hayatımıza kattığı yeniliklerden hiç şüphesiz eğitim sistemi ve öğrencilerde nasibini alıyor. Kara tahtanın yerini elektronik tahtaya, defter kalemin yerini tablet bilgisayarlara bırakmaya başladığı şu zamanlarda öğretmenler de artık sınav sonuçlarını şifahen açıklamak yerine elektronik ortamda duyuruyor. Okul VBS ile notların nasıl öğrenilebileceğini yazımızda sizler için açıkladık.

E-Okul VBS Nedir, Ne İşe Yarar?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bilişim alanında önemli bir atılımı olan E-Okul VBS, ilk ve orta derecedeki okullardaki öğrencilerin öğrencilikleriyle alakalı olan devamsızlık, not bilgileri gibi pek çok veriyi sunan bir bilişim sistemi. Veli Bilgilendirme Sistemi kelimelerinin ilk harflerinden oluşan adıyla salt öğrencilere değil velilere de öğrencilerle ilgili tüm verileri sunan E-Okul VBS ile afacan öğrencilerin karneleri deforme ederek notları değiştirme hilesi de tarih oldu!

E-Okul VBS Üzerinden Not Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu bağlantıyı kullanarak E-Okul VBS'ye ulaşalım. Sahte bağlantılara karşı dikkatli olmakta fayda var. Sağ tarafı kullanacağız. Güvenlik kodu, TC Kimlik Numarası ve okul numarası bilgilerini giriyoruz.

Yetkisiz erişimleri önlemek adına, bu adımda bazı güvenlik sorgularını geçmek gerekiyor. Bu güvenlik sorguları cilt no, aile sıra no, doğum yeri, doğum yılı, doğum günü ve fotoğraf bilgisi olabilmekte. Özellikle yeni TC kimlik kartlarını alan öğrenciler, bu kimliklerde cilt no bilgisinin olmaması sebebiyle sorun yaşayabilmekteler. Bu tür durumlarda tekrar giriş yapılarak farklı bir güvenlik sorgusu adımını tamamlamak faydalı olabilir.

admin 4

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34