İş Sağlığı ve Güvenliği Artık Okullarda!

İmzalanan protokolle iş sağlığı ve güvenliği eğitim-öğretimin tüm süreçlerine entegre edilecek.

03 Şubat 2019 Pazar 13:32
Bu haber 1128 kez okundu
İş Sağlığı ve Güvenliği Artık Okullarda!
banner39
 
İmzalanan protokolle iş sağlığı ve güvenliği eğitim-öğretimin tüm süreçlerine entegre edilecek.Bakan Selçuk ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığın Reşat Moralı Salonu´nda "İş Sağlığı ve Güvenliğinin Eğitime Entegrasyonu Protokolü" imza törenine katıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okul öncesi dönemden başlayarak eğitimin tüm süreçlerine iş sağlığı ve güvenliği konusunun entegre edileceğini ifade etti.


Bakan Selçuk, "Aslında bu entegrasyon işin tabiatında var. Biz bunu eğitimin içine entegre ederken aslında müfredatın içine, okul içi süreçlere ve bütün eğitim-öğretim boyutlarına entegre etmek amacındayız. Bu sadece bilgi seviyesinde değil. Çünkü bilgi davranışı değiştirmiyor maalesef. Davranışı büyük ölçüde duygu değiştiriyor. O sebeple de bu meselenin duygusal çerçevesini de dikkate aldığımızı belirtmek isterim. Nihai hedefimiz iş sağlığı ve güvenliği kavram ve kurallarını okul öncesinden başlayarak her kademedeki eğitim-öğretim faaliyetlerinde yer verebilmek." diyerek düşüncelerini ifade etti.


Son zamanlarda yaşanan üzücü olaylara dikkat çeken ve bunların önüne geçmek için çalışmalar yapmak gerektiğine dikkat çeken Bakan Selçuk, ''Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığımızla geçtiğimiz aylarda imzaladığımız protokoller çerçevesinde okullarımızdaki güvenlik personeli istihdamı ve tedbirlerin artırılması konusunda ciddi mesafeler kat ettik." dedi.KAYNAK: TÜRK ZEKA VAKFIAdmin  1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34