MEB EKYS Sınav Yerlerini ve Giriş Belgesi Sayfasını Açıkladı

MEB EKYS Sınav Yerlerini ve Giriş Belgesi Sayfasını Açıkladı

12 Nisan 2019 Cuma 14:16
Bu haber 1238 kez okundu
MEB EKYS Sınav Yerlerini ve Giriş Belgesi Sayfasını Açıkladı
banner39
 
MEB EKYS Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı giriş belgeleri açıklandı. Sınav giriş belgelerinin açıklanması ile birlikte adaylar MEB EKYS sınav yerlerini de öğrenmiş oldu. Adaylar sınav giriş belgelerine ÖSYM giriş sayfası üzerinden ulaşabilecekler.Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (MEB EKYS) giriş belgesi ve sınav yerleri, eğitim kurumlarında yönetici olmak isteyen adaylar tarafından merakla araştırılıyor. Sınav öncesi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından sınav giriş belgeleri yayınlandı. Böylelikle adaylar sınav giriş yerleri ne öğrenmiş oldu. Öyle ki ÖSYM sınav giriş yerlerini sınav giriş belgeleri üzerinden açıklanıyor. Bununla birlikte adaylar, ÖSYM sınav giriş belgelerine ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası ÖSYM AİS üzerinden ulaşabilecekler.

https://ais.osym.gov.tr , MEB EKYS sınav giriş belgesi çıkarma sayfasına bu adresten ulaşabilirsiniz.

EKYS 2019 NE ZAMAN?

2019 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS), 21 Nisan 2019 tarihinde yapılacaktır. Başvuran aday sayısının 1000'den daha az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapılıp yapılmayacağına ÖSYM tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecektir.

Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2,5 saat) olacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. Sınavın ilanı, MEB tarafından başvurular başlamadan önce yapılacaktır. İlanda, sınava başvuru koşulları ayrıntılı olarak yer alacaktır. Başvuru koşullarını taşımadığı halde sınava giren ve başarılı olan adayların atamaları MEB tarafından yapılmayacaktır. Sınava başvuracak adayların Millî Eğitim Bakanlığında öğretmen olması gerekmektedir. Bu şartı taşımayan adayların başvurusu sistem tarafından engellenecektir…KAYNAK: YENİ ASYA


Admin  1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34