Intercity’den Bayilere Yeni Kazanç Kapısı

Bayilerin sıfır otomobil satışlarındaki azalan gelirlerini atrtırmak için yeni bir iş modelini devreye alan Intercity, Türkiye’nin dört bir yanındaki yetkili otomobil satıcılarına Intercity Partner ile filo kiralama ağına dahil olma imkânı sunuyor.

20 Mayıs 2018 Pazar 04:35
Bu haber 535 kez okundu
Intercity’den Bayilere Yeni Kazanç Kapısı
banner39
 
Bayilerin sıfır otomobil satışlarındaki azalan gelirlerini atrtırmak için yeni bir iş modelini devreye alan Intercity, Türkiye’nin dört bir yanındaki yetkili otomobil satıcılarına Intercity Partner ile filo kiralama ağına dahil olma imkânı sunuyor.Üye satıcılar böylece; satış, bakım, sigorta, hasar, ikinci el araç satışı gibi kalemlerden araç başına 3 yılda 30 bin TL’ye kadar ilâve gelir elde edebilecekler. Intercity, geliştirdiği yeni sistemle filo kiralamadaki gücünü “Intercity Partner” iş modeli üzerinden Türkiye’deki yetkili otomobil satıcılarıyla paylaşma amacını taşıyor. Bu sisteme dahil olan yetkili otomobil satıcıları hem stoklarındaki araçlarını filo kiralama yoluyla satabiliyor hem de bölgelerindeki mevcut veya potansiyel müşterilerini Intercity filo kiralama sistemine entegre edebiliyorlar.


SATICILARA YENİ GELİR KALEMİ


Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Intercity Partner oluşumu altında yeni bir iş modelini hayata geçirdiklerini belirterek, yüksek kurlar, vergi oranları ve son olarak da ÖTV artışlarının otomotivin büyüme trendini yavaşlattığını kaydederek, ”Türkiye’deki yetkili satıcılar kârlılık açısından zor bir dönem yaşıyorlar. 5 binden fazla yetkili bayinin bine yakını kapandı ve düşüş devam ediyor. Biz Intercity olarak bu bayilere yeni bir kazanç kapısı oluşturduk. Sadece satış ve satış sonrasından oluşan gelir kalemlerine; mevcut yapılarını kullanabilecekleri ve sermaye koymalarının gerekli olmadığı yeni iş modelimizle, bulundukları bölgelerde bizim bir partnerimiz olarak filo kiralama yapmalarını istiyoruz. Böylece onlara dört farklı ilâve kazanç noktası sağlıyoruz.” şeklinde konuştu. Ak, bir yıl önce başlatılan Intercity Partner sisteminde mevcutta 80’e yakın iş ortağı ile anlaşma sağlandığını ve sistemin iki tarafta da verimli ve etkin çalışabilmesi için 100 bayi ile sınırlandıracaklarını da söyledi.

İstanbul - Reyhan Keserwww.yeniasya.com.tr/ekonomi/intercity-den-bayilere-yeni-kazanc-kapisi_462380
Admin  1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34