İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Dr. Yıldız, O Ülkeleri Örnek Gösterdi

Çankırı’da düzenlenen programda konuşan İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Dr. Taylan Yıldız, “Siz bir ülkeyi gelişmiş, güçlü yapmak istiyorsanız sanayiyi yüzde 40’lara kadar çıkarmak durumundasınız” dedi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 04:30
Bu haber 617 kez okundu
İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Dr. Yıldız, O Ülkeleri Örnek Gösterdi
banner39
 
Yememiş, içmemişler, fabrikalar kurmuşlar...


Çankırı’da düzenlenen programda konuşan İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Dr. Taylan Yıldız, “Siz bir ülkeyi gelişmiş, güçlü yapmak istiyorsanız sanayiyi yüzde 40’lara kadar çıkarmak durumundasınız” dedi.İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından, ‘Türkiye’nin Geleceği için Girişimcilik ve Teknoloji’ konulu konferans düzenlendi. 100’üncü Yıl Kültür Merkezi’ndeki konferansa konuşmacı olarak İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Dr. Taylan Yıldız katıldı. Yıldız, Türkiye’de eğitimde ciddi sıkıntılar olduğunu söyledi. Yıldız, sanayiye ayrılan payın artırılması gerektiğini belirterek, “Gelişmiş ülkelere bakmalıyız. Örneğin Almanya İkinci Dünya Savaşı’ndan çıkmış, sanayi devi olmuş. Güney Kore, Japonya ekonomide büyümüş, dünya devleri olmuşlar. Biz bunları araştırdık. Ülkemizin gelişmiş olması çok zor değil. Bu ülkeler ekonomideki sanayi paylarını yüzde 40’lara artırmışlar. Yememiş, içmemişler, fabrikalar kurmuşlar. Sonra hizmet sektörlerine yönelmişler. 2001 yılında yüzde 25 olan bizim sanayi payımız bugün yüzde 16-17’lere düştü. Dünya artırmış biz düşürmüşüz. Siz bir ülkeyi gelişmiş, güçlü yapmak istiyorsanız sanayiyi yüzde 40’lara kadar çıkarmak durumundasınız” diye konuştu.

www.yeniasya.com.tr/ekonomi/iyi-parti-genel-baskan-danismani-dr-yildiz-o-ulkeleri-ornek-gosterdi_461830Admin  1    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34