Moody's'ten Türkiye açıklaması: ABD'nin yaptırımları ekonomideki riskleri artırdı

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Trump'ın Barış Pınarı Harekatı'nı gerekçe göstererek Türkiye'ye yaptırım talimatı vermesinin Türkiye için riski artıracağını açıkladı. Açıklamada "Türkiye'nin halihazırda yükselen dış güvenlik açığı riskleri nedeniyle Türkiye için ekonomik riskleri artırmaktadır" ifadelerine yer verildi.

17 Ekim 2019 Perşembe 17:28
Bu haber 245 kez okundu
Moody's'ten Türkiye açıklaması: ABD'nin yaptırımları ekonomideki riskleri artırdı
banner22
 
Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Trump'ın Barış Pınarı Harekatı'nı gerekçe göstererek Türkiye'ye yaptırım talimatı vermesinin Türkiye için riski artıracağını açıkladı. Açıklamada "Türkiye'nin halihazırda yükselen dış güvenlik açığı riskleri nedeniyle Türkiye için ekonomik riskleri artırmaktadır" ifadelerine yer verildi.Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye operasyonlarını gerekçe göstererek Türkiye'ye yaptırım talimatı vermesinin Türkiye'nin riskini artıracağını belirtti.

Dünya gazetesine haberine göre Moody's "İki ülkenin ikili ticaret ilişkileri göreceli ılımlı olsa da bu yaptırımlar ve kongreden daha fazla zarar verici tedbir potansiyelinin yatırımcı ve iş hissiyatı üzerindeki muhtemel etkileri ve Türkiye'nin halihazırda yükselen dış güvenlik açığı riskleri nedeniyle Türkiye için ekonomik riskleri artırmaktadır. Genel olarak, jeopolitik riskler Türkiye'nin kredi profilinde ani bir bozulma için muhtemel bir tetikleyici olmaya devam edecektir" ifadelerine yer verdi.

Moody's, Türkiye'nin ABD'nin yanında AB ile de ilişkilerinde bozulmanın, Türkiye'nin genel kredi profiline yönelik jeopolitik riskin öneminin altını çiziyor ve dışsal risklerin Türkiye ekonomisinin zayıf noktası olduğuna vurgu yapıyor.


KAYNAK: KARAR

ADMİN 1 www.karar.com/ekonomi-haberleri/moodysten-turkiye-aciklamasi-abdnin-yaptirimlari-ekonomideki-riskleri-artirdi-1355736

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34