Ali Ağaoğlu'dan Diyarbakır jesti

Yaptıklarıyla olduğu kadar söyledikleriyle de her zaman gündem yaratan Ali Ağaoğlu'ndan, Diyarbakır'a eğitim desteği...

23 Ekim 2012 Salı 11:20
Bu haber 32107 kez okundu
Ali Ağaoğlu'dan Diyarbakır jesti
banner39
Diyarbakır'a korkusundan gelemiyor' söylentilerine kentin sokaklarında Rolls Royce marka aracıyla gezerek rest çeken emlak Kralı Ali Ağaoğlu ikinci kez kenti fethetti.
İşadamı Ağaoğlu kente ilk gelişinde söz verdiği okul tadilatlarını sonlandırdı ve bugün de açılışların törelerine katıldı.
Okulların onarımını, yaklaşık 794 bin liralık bir harcama ile tamamlayan Ali Ağaoğlu, bugün Diyarbakır’a gelerek tamamlanan Şehit Nesrin Ünügör İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene katıldı.
Törende, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, merkez ilçe kaymakamları, il ve ilçe milli eğitim müdürleri, Bağlar İlçesi’ndeki okul müdürleri ve ilköğretim okulu öğrencileri hazır bulundu.
Davul zurna eşliğinde karşılanan Ali Ağaoğlu ve yanındakiler Vali Toprak, Emniyet Müdürü Güven ve diğer konuklarla birlikte folklor ekibiyle birlikte halay çekti. Karşılama sırasında Milletvekili İçten ve işadamı Ağaoğlu, davulcuya bahşiş verdi.
'ELHAMDÜLİLLAH ARTIK DİYARBAKIRLI'YIM'
Törende konuşan Ali Ağaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak eğitime severek destek verdiğini söyledi.
Trabzon’un Of İlçesi’nden olduğunu hatırlatan Ağaoğlu, "Diyarbakır’a ikinci gelişim. Bundan sonra da inşallah daha sık geleceğim. İlk gelişimde sözünü verdiğim 9 okulun onarımını tamamladık. 3 fakültenin onarım işi devam ediyor. Trabzon Ofluyum elhamdullilah ama bundan sonra da Diyarbakırlıyım artık. Bu çocukları görünce daha çok sevindim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten de Ağaoğlu’na teşekkür etti. İçten, "Ali Ağaoğlu’ndan bir şey daha öğrendim. Vatan sadece Diyarbakır’dan ibaret değil. Vatan sadece Diyarbakır ve Trabzon’dan da ibaret değil. Vatan bu ülkenin her köşesindeki en ücra köşelerin tamamıdır. Trabzonlu bir işadamının Diyarbakır’da eğitime destek sunması bunu gösteriyor" diye konuştu.
VALİ MUSTAFA TOPRAK: TÜRKİYE'YE AĞAOĞLU GİBİ İŞADAMLARI GEREK
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak da merkez ve ilçeler ile kırsal kesimde toplan 9 bin dersliğin bulunduğunu belirterek, bunlara ilave olarak 1590 dersliğin yapımının sürdüğünü söyledi. Ağaoğlu’na katkısından dolayı teşekkür eden Vali Toprak, "Umarım ülkenin her noktasında işadamları sosyal sorumluluk projesi kapsamında duyarlılık göstererek, sayın Ağaoğlu gibi eğitim ve diğer alanlarda devlete katkı sunar. Sayın Ağaoğlu, 1.5 ay gibi kısa bir süre içerisinde 9 okulun onarımını tamamlamıştır. Sosyal duyarlılık kapsamında, almadan verme duygusunu ortaya koyan sayın Ağaoğlu da artık Diyarbakır’ın bir hemşehrisidir" dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ve diğer yetkililer işadamı Ağaoğlu’na birer plaket ve Diyarbakır portresi hediye etti. Vali Toprak ve işadamı Ağaoğlu, daha sonra onarımı tamamlanan okulu gezerek görevlilerden bilgi aldı.
AĞAOĞLU O EMNİYET MÜDÜRÜNÜ UNUTMADI
Ali Ağaoğlu, yaptığı "Dağda ölen teröriste ağlamıyorsanız insan değilsiniz" açıklamasıyla dikkat çeken Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven’e yakın ilgi gösterdi sık sık koluna girerek sohbet etmesi dikkati çekti.

 
İnternetHaber

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34