Antalya İcra Daire Satılık Taşınmaz

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

25 Ekim 2016 Salı 11:04
Bu haber 4555 kez okundu
Antalya İcra Daire Satılık Taşınmaz
banner39
 T.C. ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ
Internet Haber Merkezi
04:00 Ekim 25, 2016
Yeni Şafak
T.C. ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ
2016/1019 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Hurma Mahallesi, 9164 Ada No, 10 Parsel No, 40/5010 Arsa Paylı, 5.009 m2 Yüz Ölçümlü, B/2/19 nolu bağımsız bölüm bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat olmak üzere 6 katlıdır. Taşınmaz, bina girişinin bodrum kattan (mahallen zemin seviyesi) sağlandığı binada 2.katta (mahallen 3. katta) yer almaktadır. Batı cephelidir. İçinde: 1 oda, 1 salon, banyo-wc, açık mutfak, balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 56 m2, net 48 m2 alana sahiptir. İç kısmında duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavanlar spot lambalı asma tavandır. Salon ve oda zeminleri laminant parke kaplıdır. Banyo, wc ıslak hacimleri seramik olup banyoda duşakabin, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Mutfak ıslak hacimleri seramik, mutfak dolapları mdf lam tezgahı mermerittir. Taşınmazın iç kapıları panel daire kapısı çeliktir. Dış pencere doğramaları Pvcdir. Taşınmazda tadilata ihtiyaç duyulmaktadır. Havuz ve kapalı otoparklıdır.
Adresi : Hurma Mahallesi, 228.Sokak, City Resıdence, B Blok, No: 6B/19 Konyaaltı/Antalya
Yüzölçümü : 5.009 m2
Arsa Payı : 40/5010
İmar Durumu : Antalya Konyaaltı Belediye Başkanlığı Plan Ve Proje Müdürlüğünün 05.04.2016 tarih ve 1907/4150 sayılı cevap yazısında “ Hurma Mahallesi 9164 Ada 10 nolu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık Nizam 4 Kat Taks:0,20 Kaks:0,80 Konut alanı yapılaşma şartlarına sahiptir” denilmektedir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2016 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 25/01/2017 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi 6.İcra Müdürlüğünün Kapısının Önünde - Koridorda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale
feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1019 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaktır.
B:458868 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34