Öne Çıkanlar miraç kandili Bilgiden Bilince konulu konferans bornova ilçesinde kaza bahçelievler mah.cinayet Bornova

Bu haber kez okundu.

Mersin'de Açık Artırma ile Arsa

 T.C. MERSİN 6. İCRA DAİRESİ
Internet Haber Merkezi
04:00 Ekim 25, 2016
Yeni Şafak
T.C. MERSİN 6. İCRA DAİRESİ
2014/12011 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri :Mersin İl, Akdeniz İlçe, 450 Ada No, 45 Parsel No, Camişerif / --- Mahalle/Mevkii, 1 / 1 Bağımsız Bölüm TAŞINMAZIN 1/4 HİSSESİ SATILACAKTIR. Ana taşınmazın yapımına mülga Mersin Belediyesince verilen 21.07.1989 tarih ve 4/45 sayılı inşaat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiş, betonarme karkas olarak yapılmış, işhanı Z+A+4 katlı,apartmanın zemin katında 3 asma katlı dükkan, 1 çay ocağı ve giriş holü, 1. normal katta 1 büro, diğer normal katlarda 2 şer büro olmak üzere işhanında 11 bağımsız bölüm bulunmakta, işhanı gezilebilen dam teraslı, dış cephesi terasit hazır sıva cephe kaplama, giriş kapısı camlı demir doğrama, giriş holü yer döşemeleri mermer, merdiven basamaklarının yer döşemeleri dökme mozaik, kat sahanlık alanlarının yer döşemeleri karo mozaik, giriş holü duvarları sıva üzeri boya kaplama, kat alanlarının duvarları terasit- sıva üzeri boya kaplama, merdiven korkulukları demir imalat, ana taşınmaz İstiklal Caddesi ile Kuvai Milliye Caddesinin ana arterlerinin kesiştiği noktanın yaklaşık 60 metre kuzeyinde yer almakta, taşınmazın yakın civarında Mersin Büyükşehir BelediyesiEk Hizmet Binaları ile İleri İlkokulu bulunmakta, taşınmaz insan yoğunluğunun fazla olduğu merkezi bir bölgede kalmakta, taşınmaz belediyenin alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım önünden geçen toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Alacak konusu taşınmaz tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; 6 ofis, 3 wc, lavabo, 2 balkon, teras ve müştemilatından oluşmakta, KB cepheli, ortak alanlar hariç balkonlar ve teras dahil yaklaşık 201 m2 net alanlı, büronun giriş kapısı çelik kapı, yer döşemeleri seramik döşeme, ıslak hacimler hariç tüm hacimlerin duvarları alçı sıva üzeri boya kaplama, ıslak hacimlerin döşeme ve kaplamaları seramik, iç kapı doğramaları nitelikli ahşap, pencereleri alüminyum doğrama, mutfak dolabı ve tezgahı ile tavan kenarlarında kartonpiyer çalışmaları mevcut, taşınmaz dershane olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Camişerif Mahallesi, 5219 Sokak, Gökçel İşhanı, No:9, Kat:1/1 Akdeniz / MERSİN
İmar Durumu :(B-5) Bitişik Nizam 5 katlı Kentsel Bölgesel İş Merkezi
Yüzölçümü : 201 m2
Arsa Payı :120/896
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 27/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Yeni Adalet Sarayı 6.İcra Müdürlüğü Satış Salonu - MERSİN
Satış şartları :1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/12011 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

B:449667 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner35

banner38

banner37

banner34