Projeler şimdi okullu oldu

Çocuklu aileler için en önemli konunun eğitim olduğunu gören inşaat firmaları projelerine kreşin yanı sıra okulları da ekledi

28 Ekim 2012 Pazar 10:58
Bu haber 6487 kez okundu
Projeler şimdi okullu oldu
banner39
 Birçok projede arazilerin belli bölümü okullara ayrıldı.

İnşa ettikleri projelerde fark yaratmak ve satışta öne çıkmak isteyen markalı konut üreticileri yeni siteleri okullu yapmaya başladı. Özellikle şehrin çeperlerinde geliştirilen büyük sitelerde ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla okula göndermeleri için arazilerin bir kısmı okul inşaatları için ayrıldı. İçinde okulun olduğunu gören çocuklu ailelerin ve yatırımcıların da tercihi okullu projeler oldu. Fiyat açısından da okullu projelerin içinde okulu olmayan projelerden daha pahalı olmaması alımları olumlu yönde etkiledi.

Kendileri işletmiyor

Projelerine okulları ekleyen inşaat firmaları bir yandan inşaatlara devam ederken bir diğer yandan da ünlü eğitim kurumları ile anlaşma sağlıyor. Bahçeşehir Koleji, TED Koleji, Doğa Koleji gibi eğitim kurumları, oluşturulan projelerin içerisinde yerlerini alıyorlar.

Sarayda eğitim 2013'te

Sinpaş GYO'nun Küçükçekmece'de inşa ettiği İstanbul Sarayları'nda ilköğretim okulu bulunuyor. Bundan sonraki hemen her projesinde eğitim binası oluşturmayı hedefleyen Sinpaş GYO'nun İstanbul Sarayları projesinde bulunan ilköğretim okulu 2013 -2014 eğitim yılında öğrenci kabul etmeye başlayacak. Şirketin yine Küçükçekmece'de inşa ettiği Bosphorus City'de ise Bahçeşehir Koleji tarafından işletilecek olan anaokulu dikkat çekiyor.

Doğa Kolejiyle anlaştı

Tamamlandığında 15 bin kişinin yaşayacağı Ege Yapı'nın Bağcılar'da yükselen projesi Batışehir'in içinde de ilköğretim okulu inşa ediliyor. 3 bin 143 konut, şehir oteli, ofisler, açık alışveriş çarşısı, açık ve kapalı yürüyüş parkurları ve 100 bin metrekare peyzaj alanı bulunan Batışehir'de 40 derslikten oluşan eğitim kompleksi için Doğa Koleji ile anlaşma sağlandı. Okul 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci kabulüne başlayacak.

Hem okul hem tıp merkezi var

Teknik Yapı tarafından Tuzla'da projelendirilen Evora İstanbul'da da okul olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Etap etap yapılan ve 5 bin konuttan oluşan sitede binası, kreş, tıp merkezi, cami, mağazalar ve restoranlar ile tam bir şehir kuruluyor. Özel bir eğitim kurumu ile görüşmelerini sürdüren şirket yakın zamanda bir eğitim kurumu ile el sıkışacak gibi görünüyor.

Selin Yapı'da "eğitim" dedi

Selin Yapı tarafından Sancaktepe'de hayata geçirilen Rings İstanbul'da arazinin bir kısmı okul için ayrıldı. 238 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen sitede toplamda 1500 konut, alışveriş merkezi ve 40 bin metrekarelik sosyal tesisler yer alıyor. Şirket yetkilileri sitede Bilfen Anaokulu ve İlköğretim okulunun hizmet vereceğini söylüyor. Eğitimler 2013'te başlayacak.

Kreşle yetindi

Halk GYO ve Kiler Holding iştiraklerinden Biskon Yapı tarafından Bakırköy'de inşa edilen Referans Bakırköy projesinde de firmalar eğitime özel bir yer ayırıyor. Ancak projenin şehrin içinde yapılması ve etrafında çok fazla okul alternatifi bulunması nedeniyle siteye sadece kreş yapılmasına karar verilmiş.
256 konut ve 70 dükkândan oluşan Referans Bakırköy projesi 24 ayda tamamlanacak.

1500 öğrenci alacak

Akkök Şirketler Grubu'nun gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş'nin, Esenyurt-Bahçeşehir'de Garanti Koza ortaklığıyla yürütülen Akkoza projesinde, TED Koleji açılması için anlaşma imzalandı. 14 bin metrekare alan üzerinde yapılacak 1.500 öğrenci kapasiteli okulda anaokulu, ilköğretim okulu, lise, yurt bölümleri, spor ve kültür-sanat tesisleri bulunacak.

Kaynak:Bugün

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34