'Allah, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin'

DP Genel Başkanı Uysal, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

10 Ekim 2019 Perşembe 22:26
Bu haber 162 kez okundu
'Allah, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin'
banner39
 
Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili ''Allah, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin.'' açıklamasında bulundu. ​Uysal ayrıca, ''Milletimizi, memleketimizi masalarda yaptıkları planlarla tehdit edenlere, bölücü emellerle sınırlar ve haritalar çizenlere en net ve kararlı cevap sahada verilecektir.'' ifadelerini kullandı.
DP Genel Başkanı Uysal, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.


Uysal'ın Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmeli şöyle:

''Allah, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin.

Milletimizi, memleketimizi masalarda yaptıkları planlarla tehdit edenlere, bölücü emellerle sınırlar ve haritalar çizenlere en net ve kararlı cevap sahada verilecektir.

Elbette "niçin buraya geldik" sorusunu mahfuz tutuyor, her hal ve kârda karşılaşacağımız risklerin nedenlerini sorgulamaya devam edeceğimizi de hatırlatıyoruz.

Fakat sebebi her ne olursa olsun, aşikar ki hedefi milli güvenliğimiz olan bir terör devletinin sınırımızda kurulmasına sessiz kalmamız da beklenemez.

Vakit birlik zamanıdır.

Ülkemizin güvenliğine, bekasına yönelik tehditleri bertaraf etmek için şimdi birlik şarttır.

Bir takım sloganlarla devletimizin, askerimizin operasyonuna karşı çıkanlar unutmasınlar ki, bu bir savaş değildir!

Terörle mücadele, yek vücut kararlılıkla devam edecektir.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Dualarımız askerimizle birlikte.

Batılı güçlerin ihtiraslarının Ortadoğu’da yarattığı acıların aksine bir imparatorluk bakiyesi olarak Türkiye, sınırımızın öteki tarafında kalmış Kürtlerin, Türkmenlerin, Arapların herdaim dostudur, sıkıntılı dönemlerinde sığınacakları ülkedir.

Türkiye’nin ne içinde ne dışında gerçekleştirdiği harekatlar gibi Barış Pınarı Harekatı’nın da hedefi Kürtler değil PKK-YPG, DEAŞ gibi terör örgütleridir.

Tarih ve yakın dönem göstermiştir ki Kürtlerin dostu biziz, Türkiye’dir. Et ile tırnağız. Bir tek Kürdün burnunun kanamasını istemeyiz. Onlar da Türkiye’nin doğal nüfus uzantısıdır. El ele tutuşalım.

Türkiye, vatandaşı olan Kürtlerin devletidir. Vatandaşımız olan Kürtler bu devletin sahibidir. Kendi devletlerine sahip çıksınlar. Kendilerini PKK’nın ve ifsad edilmiş zihinlerin propagandalarıyla öteki görmesinler. Bu ülkenin vatandaşı olarak haklarını alsınlar.

Terörden kendisini ayrıştırmış, ister Türkiye’de ister sınırımızın öteki tarafında olsun Kürtlerle ele verirsek her tür terör ve şiddet oyununu Türkiye’de ve Ortadoğu’da bozarız.''kaynak: yeni asya


admin 1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34