“Artık Kitap, Dergi ve Gazetede KDV Olmayacak”

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada kültür alanında önemli bir müjde paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu hafta Meclis’te görüşülecek bir kanunla kitap ve süreli yayınlarda KDV oranının sıfıra düşürülmesi uygulaması, hem yayıncıları, hem satıcıları kapsayacak şekilde genişletiliyor. Daha açık bir ifadeyle artık kitap, dergi ve gazetede KDV olmayacak” dedi.

10 Şubat 2019 Pazar 14:44
Bu haber 397 kez okundu
“Artık Kitap, Dergi ve Gazetede KDV Olmayacak”
banner39
 
İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada kültür alanında önemli bir müjde paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu hafta Meclis’te görüşülecek bir kanunla kitap ve süreli yayınlarda KDV oranının sıfıra düşürülmesi uygulaması, hem yayıncıları, hem satıcıları kapsayacak şekilde genişletiliyor. Daha açık bir ifadeyle artık kitap, dergi ve gazetede KDV olmayacak” dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı’nda inşa edilecek İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin temel atma törenine katıldı.
Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin sanat ve kültür hayatında çığır açacak önemli bir adım attıklarını belirterek, “6 Kasım 2017 tarihinde tanıtım projesini gerçekleştirdiğimiz İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin hayata geçmesi yönünde yeni bir aşamaya gelmiş bulunuyoruz” dedi

“İSTANBUL’UN ŞANINA YAKIŞIR MUHTEŞEM BİR ESERİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRIYORUZ”

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin iki yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlanacağını ve sanatçılar ile sanatseverlerin hizmetine sunulacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Tarih, medeniyet ve kültür başkenti İstanbul’umuzun şanına yakışır muhteşem bir eseri şehrimize kazandırmış olacağız.”

“Türkiye’yi karanlığa mahkûm etmeye çalışanlara karşı, ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturma idealimizin sembolü bir eser inşa ediyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin, milletin değerleriyle, inancıyla, insanımızın tarihi ve kültürüyle kavgalı jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir “zafer anıtı” olacağını da vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu eserin sadece İstanbul’un değil, tüm Türkiye’nin iftihar vesilelerinden biri hâline geleceğini, dünyanın da bu eseri anacağını söyledi.

Konuşmasında, kültür alanında çok önemli bir müjdeyi de paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu hafta Meclis’te görüşülecek bir kanunla kitap ve süreli yayınlarda KDV oranının sıfıra düşürülmesi uygulaması, hem yayıncıları, hem satıcıları kapsayacak şekilde genişletiliyor. Daha açık bir ifadeyle artık kitap, dergi ve gazetede KDV olmayacak. Böylece, dijitalleşmeyle birlikte dezavantajlı bir duruma düşen yayıncılarımıza önemli bir destek sağlıyoruz. Amacımız daha çok okuyan, daha çok tefekkür eden, daha çok üreten bir toplumun, daha zengin bir kültür dünyasının inşasına katkıda bulunmaktır. Millet Kıraathaneleriyle gençlerimize okuyacakları mekânlar sunarken, bu tür uygulamalarla da onların içlerinin kaliteli şekilde doldurulabilmesini sağlamak istiyoruz ” dedi.

“ARTIK HİÇBİR KESİM KÜLTÜR-SANATTA ÜLKEMİZİ VASATA MAHKÛM EDEMEYECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti: “Türkiye’yi diğer alanlarda olduğu gibi kültür-sanatta ileriye taşıyacak, hedefleri ve hayalleriyle buluşturacak projelere öncelik vereceğiz. Artık hiç kimse, hiçbir kesim kültür-sanatta ülkemizi vasata mahkûm edemeyecek. Sanat ve sanatçıyı istismarı siyasetlerinin aracı görenler, Türkiye’nin kültür ve sanat hayatını çölleştiremeyecek. İnşallah burada bulunan siz kardeşlerimizin de desteğiyle, hep birlikte el ele verecek, kültür-sanat hayatımızı zenginleştirmeyi sürdüreceğiz.”
KAYNAK: T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI
Admin  1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34