Değişim Önce Siyasetten Başlamalı!

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Değişim önce siyasetten başlamalı! Türkiye'yi değiştirme iddiasında olanlar değişimi kendisinden başlamalı!

13 Mayıs 2018 Pazar 15:20
Bu haber 372 kez okundu
Değişim Önce Siyasetten Başlamalı!
banner1
 DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Değişim önce siyasetten başlamalı! Türkiye’yi değiştirme iddiasında olanlar değişimi kendisinden başlatmalı! İşlemeyen, adının dışında demokratik olmayan bu fiilÎ siyaset değişmeli!” dedi.
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Değişim önce siyasetten başlamalı! Türkiye’yi değiştirme iddiasında olanlar değişimi kendisinden başlatmalı! İşlemeyen, adının dışında demokratik olmayan bu fiilî siyaset değişmeli!” dedi. Sosyal paylaşım sitesinden açıklamalarda bulunan Uysal, maddî kaynaklara, medyaya erişim başta olmak üzere yapısal olarak siyaset bireylere ve topluma kapatılmış durumda olduğunu belirterek, “Kirli kaynaklara sahip olanlar avantajlı siyasi rekabette üstünlük sağlıyor. Bu çıkmaz sokaktaki mücadeleyi kırmanın yolu siyaseti demokratikleştirmekten, milleti siyasetin istinad noktası yapmaktan geçiyor” dedi.

Milletvekilleri rehin alınıyor

Üyeliklerin seçim kurullarında teminat altına alındığı, önseçimin tüm siyasi partiler için şart olduğu, dar bölge veya seçmen tercihinin belirleyici olacağı tercihli daraltılmış bölge modelinin esas alınması gerektiğini vurgulayan Gültekin Uysal, “Bu düzende milletvekilleri rehin alınmış, kişiliği sıfırlanmış ve inanmadıkları düzenlemelere milletin menfaatleri aleyhine her gün el kaldırmakta, karar vermektedir. İşleyen bir demokraside milletin temsilcileri dayatmalarla karşı karşıya kalmaz ve hür iradesiyle egemenliğin taşıyıcısı olur. Türkiye’nin kronikleşmiş pek çok meselesi kendiliğinden çözülür” diye konuştu.

Bu sarmaldan çıkılsın

Ne Şeker yasaları, ne ihale kanunları, ne şahıslara özel düzenlemeler, ne de keyfi afların Türkiye’nin-TBMM’nin gündemini meşgul edemeyeceğinin altını çizen Uysal şunları söyledi:“Böylece, bugünkü fiili ‘Atama Demokrasi’ sinden asli Demokrasiye ancak geçebiliriz. 24 Haziran Seçimleri’nde #Milletİttifakı inşallah bu olumsuz sarmaldan çıkışın ,Türkiye’nin derinden nefes alışının miladı ve vesilesi olacaktır. 2007’den buyana fiilen kapanmış siyasal rekabet yeniden #Milletİttifakı ile açılacak, Türkiye gerçek gündemini konuşmaya imkan bulacaktır.”

HABER: FATİH KARAGÖZ

Admin 2
Kaynak: http://www.yeniasya.com.tr/gundem/degisim-once-siyasetten-baslamali_461728


    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner24

banner34