Ekrem İmamoğlu: Kardeşlik Baki Olsun

Güneydoğulu kanaat önderleriyle bir araya gelen Ekrem İmamoğlu, “Ramazan ayında bütün İstanbul’u gezmeye çalışan bir kardeşinizim. Diyorum ki, kardeşliğimiz baki olsun, kol kola omuz omuza hayat geçirelim” şeklinde konuştu.

19 Mayıs 2019 Pazar 13:26
Bu haber 1698 kez okundu
Ekrem İmamoğlu: Kardeşlik Baki Olsun
banner39
 
Güneydoğulu kanaat önderleriyle bir araya gelen Ekrem İmamoğlu, “Ramazan ayında bütün İstanbul’u gezmeye çalışan bir kardeşinizim. Diyorum ki, kardeşliğimiz baki olsun, kol kola omuz omuza hayat geçirelim” şeklinde konuştu.CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece Akşemsettin Camii Konferans Salonunda düzenlenen iftarda, Doğu ve Güneydoğulu kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Ramazanda vatandaşların evlerine ziyarette bulunduğunu anlatan İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Ramazan ayında bütün İstanbul’u gezmeye ve sofralarınızı hissetmeye çalışan bir kardeşinizim. Gezdiğim her sofra ve her evde her toplumda diyorum ki Allah kardeşliğimize ve bir arada oluşumuza asla sıkıntı vermesin, kardeşliğimiz baki olsun, kol kola, omuz omuza hayat geçirelim. Hem şehrimize ve hem birbirimize sahip çıkacağız. Bu şehrin mazlumu olsun istemiyoruz. Bir avuç insanın faydalandığı değil, 16 milyon insanın bu şehrin nimetinden faydalandığı bir şehir olsun istiyoruz. Ben bu duygular ve sorumlulukla görev yapmak istiyorum. Her birinizin evlâdını evlât kabul ederek yol yürümek benim için onur olacaktır. Hepinizi çok sevdiğimi bilmenizi istiyorum. Ailelerinizi, yuvalarınızı ailem ve yuvam gibi görüp, onlara hizmet etmeyi, kendime en kutsal duygu olarak kabul ediyorum. Bu kardeşlikle hareket edersek ancak İstanbul, memleket, huzur bulur.”

‘Bütün İstanbul’u gezmeye çalışan bir kardeşinizim’

Dünyanın en güzel şehrinde yaşandığına dikkati çeken İmamoğlu, “Gerçekten İstanbul dünyanın en güzel şehri. Peygamberimiz (asm) aynı şekilde bu şehri müjdelemiş ve nasip olmuş, Müslüman kentine dönüşmüş, bizler burada yaşıyoruz. Bu şehrin kıymetini bilmeli, geçmişine saygı göstermeli, bu kentin geleceğini iyi hazırlamalıyız. Ben bu duygularla hareket ediyorum, Allah’ın izniyle tek bir gün de bu duygulardan vazgeçmeyeceğim. Biz, bize gelen vatandaşın karşısında ona hürmet ve ona hizmet eden anlayışa sahibiz. Bundan da vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34