Halime Erdoğan'ın Kitabı Neden Toplatıldı

Halime Erdoğan kimdir? Halime Erdoğan'ın kitabı neden toplatıldı?

05 Aralık 2018 Çarşamba 12:39
Bu haber 313 kez okundu
Halime Erdoğan'ın Kitabı Neden Toplatıldı
banner39
Yazar Halime Erdoğan'ın 'Hayalci Çocuk' adlı kitabında 58’inci ile 61’inci sayfalarında bir çocuğun tecavüze uğramasının anlatıldığı cümleler tepkilere neden oldu. Peki Yazar Halime Erdoğan kimdir? Halime Erdoğan'ın Hayalci Çocuk adlı kitabı neden toplatıldı?
Halime Erdoğan kimdir? Halime Erdoğan'ın kitabı neden toplatıldı?
Son Güncelleme: 4 Aralık 2018 Salı 22:22
4 Aralık 2018 Salı 22:06
Yazar Halime Erdoğan'ın 'Hayalci Çocuk' adlı kitabında 58’inci ile 61’inci sayfalarında bir çocuğun tecavüze uğramasının anlatıldığı cümleler tepkilere neden oldu. Peki Yazar Halime Erdoğan kimdir? Halime Erdoğan'ın Hayalci Çocuk adlı kitabı neden toplatıldı? Hayalci Çocuk kitabının yazarı kimdir? Hayalci Çocuk hangi yayın evi tarafından dağıtıldı? sorularını sizler için derledik.

Hayalci Çocuk kitabı toplatıldı
Halime Erdoğan’ın ‘Hayalci Çocuk’ isimli çocuk kitabında yer alan ifadeler, okurları ve ebeveynleri kızdırdı. 58’inci ile 61’inci sayfalarında bir çocuğun tecavüze uğramasının anlatıldığı ve 6-10 yaş arası çocuk okurlara yönelik satışı bazı internet sitelerinde de devam eden kitap, geçtiğimiz yıl Mart ayında Puslu Yayıncılık etiketiyle basılmıştı.

Yayınevinden açıklama geldi
Söz konusu ifadeleri sosyal medya hesabından paylaşan okurlar, hem yazara hem de yayınevine tepki gösterdi. Kitapla ilgili açıklama yapan yayınevinin yönetmeni Özlem Gündoğdu, kitabı piyasaya sürdükten bir ay sonra toplattıklarını açıkladı. Yazar ile konuyu görüştüğünü ifade eden Gündoğdu, “Yazarla görüştüm, farkındalık yaratmak için bunu yazdığını söyledi. Geçen yıl 1000 baskı yapmıştık, çoğunu toplattık. Piyasada satışı da yapılmıyor. Biz de çok üzgünüz böyle bir şey olduğu için” dedi.

Halime Erdoğan'dan da bir açıklama geldi
Kitabın yazarı Halime Erdoğan ise ‘Küçük Kadının Umudu' isimli öyküsüyle ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: Kadınlara, çocuklara ve hayvanlara yapılan zulümlerden eğer gazete okuyor, haber izliyor ve sosyal medya kullanıyorsanız muhakkak haberdarsınızdır. Pedagoglar avaz avaz çocuklarınızı bilgilendirin, kendilerini nasıl korumaları gerektiğini anlatın, onlara yaklaşan yakınlarının veya tanımadıklarının hareketlerini analiz edebilsinler, iyi ve kötü dokunuşu ayırt edebilsinler diye sizleri uyarırken, sizler bir kız çocuğunun yaşadığı trajediyi kendi çocuğunuzun öğrenmesinden nasıl bir bencillikle rahatsızlık duyuyorsunuz? Çocuklarınızı hayata ve yaşıtlarının yaşadığı zorluklara karşı kör, sağır ve dilsiz hale getirerek duyarsızlaştırmak maalesef toplumda yaşanan kötülükleri sonlandırmıyor. Bunun yerine anlatın, okuyun, öğretin ki, onları yaşken eğitin ki hissetmeyi, başkalarına yardım etmeyi ve empati kurmayı öğrensinler. ‘Hayalci Çocuk’ bir masal kitabı değildir, bir çocuk romanıdır. Ve sizler eğer bunu okuyan çocuklarınıza dünyada bu durumda olan çocukların var olduğunu, toplum olarak ve birey olarak onların sorunlarına çözüm getirmek için yediden yetmişe el ele vermemiz gerektiğini anlatabilecek donanımda ebeveynler olmayı denemelisiniz.

admin 4

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34