Müftü Beydoğan: Kur'an-ı Kerim, Sadece Ölülere Okunması Için Indirilmedi

Müftü Beydoğan: Kur'an-ı Kerim, Sadece Ölülere Okunması Için Indirilmedi

07 Ekim 2012 Pazar 12:57
Bu haber 474 kez okundu
Müftü Beydoğan: Kur'an-ı Kerim, Sadece Ölülere Okunması Için Indirilmedi
banner22
 Kozan Müftüsü Feramüz Beydoğan, Kur'an-ı Kerim'in, sadece ölülere okunması için indirilmiş bir kitap olmadığını, O’nu iyi anlamak gerektiğini söyledi.

Kozan Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinleri kapsamında Hoşkadem Camii'nde Kur'an-ı Kerim ziyafeti verildi. Cemaatin büyük ilgi gösterdiği programda; geçmiş yıllarda Kur'an-ı Kerim yarışmalarında ulusal ve uluslararası dereceleri olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Üyesi Ali Özgelen, Kocatepe Camii İmamı Hafız Adem Kemaneci, İstanbul Ahmet Yesevi Kur'an Kursu Öğreticisi Salih Akyüz ve Ankara Çankaya Kurtuluş Camii İmam Hatibi Mehmet Atıcı, okudukları tilavetle çok beğenildi.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Feramüz Beydoğan, Kur'an-ı Kerim'in önemine değindi. Beydoğan, “Kur'an-ı Kerim, sadece ölülere okunması için indirilmiş bir kitap değildir. O’nu iyi anlamamız gerekiyor. Zamanla her şey ihtiyarlıyor ve eskiyor, fakat mucize kitabımız Kur'an her dönemde tazeliğini koruyor. Çoluk çocuğumuza Kur'an okumayı öğretelim. Cenab-ı Mevla bizleri son nefesimize kadar Kur'an’dan ayırmasın.” şeklinde konuştu.

Camilerin önemine dikkat çeken Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Üyesi Ali Özgelen de içinde cemaati olmayan camilerin boş bir binadan farkı olmadığını ifade etti. Özgelen, şöyle konuştu: “İçerisinde cemaat olmayan cami, okuyanı olmayan kitap, dinleyeni olmayan musiki gariptir. Sizler bu mabetleri boş bırakmayın ki garip kalmasın, tıpkı burayı bırakmadığınız gibi. Özellikle gençlerin camileri doldurması ve Kur'an okumasını tavsiye ediyoruz.
MYNET

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34