Sağlıkta Mülâkata Hayır

İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli sağlık personeli alımlarının sözlü mülâkat ile yapılacağını açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya konuyla alâkalı soru önergesi verdi.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 13:11
Bu haber 1623 kez okundu
Sağlıkta Mülâkata Hayır
banner39
 
İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli sağlık personeli alımlarının sözlü mülâkat ile yapılacağını açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya konuyla alâkalı soru önergesi verdi.Çokal, bir doktor olarak “sağlıkta mülâkata hayır” dedi. Aynı zamanda TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon üyesi olan Dr. Çokal, sağlık alanında mülâkat ile alımların sonucunda liyakat ölçüleri gözetilmediği zaman insan hayatında bir tehdit oluşturabileceğini söyleyerek sert dille eleştirdi.


Çokal önergesinde Sağlık Bakanı Koca’ya şu soruları yöneltti: Bir sene boyunca emek ve zaman harcayarak ders çalışan bir öğrencinin, kısa süreli bir mülâkatta elenmesi ne kadar adil bir yöntemdir?, Sağlık alanında eğitim ve öğretimini iyi almış bir sağlıkçının, KPSS de yüksek puan almasına rağmen mülâkat sonucu elenmesi, Sağlık Bakanlığı’nın kalitesini ve itibarını sizce düşürmez mi?, Sağlık alanında yapacağınız mülâkatta liyakat ölçünüz neler olacaktır? İyi bir eğitim ve öğretim almış sağlık elemanlarının mülâkat sonucu elenmesi, bakanlığınızın eliyle beyin göçünün önünü açmış olmamakta mıdır?

KAYNAK: YENİ ASYA

ADMİN 1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34