Savunma Sanayii Başkanı Demir'den F-35 Açıklaması

Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasına ilişkin konuşan Savunma Sanayii Başkanı Demir, ''Türkiye'nin F-35'ten çıkarıldığını resmi olarak bekliyoruz. Türkiye o zamana kadar yükümlülüklerine bağlı kalacaktır. Türkiye zorunlu olmadıkça yabancı ekipman satın almayacak. Türkiye'nin dışlanması durumunda uçak başına 7-8 milyon doları aşacak maliyet artışı olacak'' diye konuştu.

18 Temmuz 2019 Perşembe 16:14
Bu haber 309 kez okundu
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den F-35 Açıklaması
banner39
 
Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasına ilişkin konuşan Savunma Sanayii Başkanı Demir, ''Türkiye'nin F-35'ten çıkarıldığını resmi olarak bekliyoruz. Türkiye o zamana kadar yükümlülüklerine bağlı kalacaktır. Türkiye zorunlu olmadıkça yabancı ekipman satın almayacak. Türkiye'nin dışlanması durumunda uçak başına 7-8 milyon doları aşacak maliyet artışı olacak'' diye konuştu.Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ''Türkiye'nin F-35'ten çıkarıldığını resmi olarak bekliyoruz. Türkiye o zamana kadar yükümlülüklerine bağlı kalacaktır. Türkiye zorunlu olmadıkça yabancı ekipman satın almayacak'' dedi.

Demir'in açıklamaları kısaca şöyle:

"F-35 olayında bugüne kadar her türlü ödemeyi, yükümlülüğümüzü kusursuz şekilde yerine getirdik. Tek taraflı alınmış bir askıya alma kararı var. Anlaşmalarda yeri olmayan bir karar. Resmi hale gelmesini bekliyoruz.

Askıya alma kelimesi kullanılıyor, çıkartılma kelimesi değil. Çıkartılmanın kendine has hükümleri olabilir, o devrede yok.


Türkiye'nin dışlanması durumunda uçak başına 7-8 milyon doları aşacak maliyet artışı olacak.

Milli Muharip Uçak projemizin hızla devam ediyor. Bu proje daha da hızlanacaktır. Türkiye alternatifleri değerlendirmeye devam edecektir. Her türlü opsiyon masada.KAYNAK: www.karar.com/guncel-haberler/savunma-sanayii-baskani-demirden-f-35-aciklamasi-1272977
KARAR

ADMİN 1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34