Fotoğrafın Geleceği

Fujifilm Fotoğrafın Geleceği eğitimi ne zaman, nerede?

20 Eylül 2019 Cuma 11:42
Bu haber 141 kez okundu
Fotoğrafın Geleceği
banner39
 Tarih ve Saat:
20 Eylül 2019 Cuma / 19:00-21:00

Yer:
Fujifilm Adana Eğitim Merkezi

Sanatçının diğer işleri için;
Fotoğraf ve görüntü yapım teknolojisi eş zamanlı ve hızlı bir biçimde yepyeni boyutlara doğru yol alırken, günümüzde dijital kameralar fotoğrafçılara sadece geleneksel fotoğraflar çekmenin kolay yollarını sunmuyor.

Bu sunum dahilinde yeni ve heyecan verici fotoğraflar elde etmemize yardımcı olacak güncel ve gelecek teknolojilerini konuşurken, bir fotoğrafçı olarak bu sürecin neresinde ve nasıl duracağımıza dair beyin fırtınası yapacağız. Fotoğrafın geleceğini konuşurken sadece teknoloji ile kısıtlı kalmayacak ve fotoğrafın kanıt niteliğinin, yasaklamaların, çekim pratikleri ve izleme deneyiminin süreçten nasıl etkileneceğini de irdeleyeceğiz. Geleceğe dair öngörülerin paylaşılacağı sunum, fotoğrafçıların kafasındaki birçok soruya cevap vermek iddiasını taşıyor.
Açıklamalar Yorumlar (0)
Cenk Mirat Pekcanattı
EĞİTMEN / Cenk Mirat Pekcanattı
1975 İstanbul doğumlu. Fotoğrafa 1997 yılında başladı. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. 2003 yılında yayımlanmaya başlayan Gölge Fanzin'in fikir babası. Gölge Fanzin'de eleştiri, makale, deneme yazıları yazıyor. Çeviri ve röportajlar yapıyor. 2004 yılında, “Caferiler - Aşura” adlı çalışmasıyla Geniş Açı ve İstanbul Fotoğraf Merkezi'nin ortaklaşa organize ettikleri “Türk Fotoğrafında Genç Soluklar - II” projesinde yer aldı. Proje; İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa ve Çanakkale'de sergilendi. 2006 yılının mayıs ayında Gökçesu İlköğretim Okulu Fotoğraf Günleri'ni ve kasım ayında 16. Bursa Fotoğraf Günleri kapsamında Süleyman Çelebi Lisesi Fotoğraf Atölyesi'ni organize etti. 104.8 frekansından yayın yapan Radyo İNFOkarma'da “Hepimiz Fotoğrafçıyız!” adlı programı hazırlayıp sundu. 16. ve 17. Bursa Fotoğraf Günleri'nin danışmanlığını yaptı. Kişi, kurum ve kuruluşlara fotoğraf atölyeleri düzenliyor. Bloguyla aynı adı (Mirat'ın Puslu Fotoğraf Atlası) taşıyan podcast'inde fotoğrafçılıkla ilgili yayınlarını sürdürüyor.

admin 4

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34