2017 Yılının En Çok Satanlar Listesinden, Mutlaka Okumanız Gereken 5 Kitap

En çok satanlar listesinde yer alan bu kitapları mutlaka okumalısınız!

19 Mayıs 2017 Cuma 06:29
Bu haber 1506 kez okundu
2017 Yılının En Çok Satanlar Listesinden, Mutlaka Okumanız Gereken 5 Kitap
banner1
 

Kitap okumak kişinin hem kelime haznesini hem de ruhunu zenginleştirir. Beyni günlük meşguliyetlerden uzaklaştırarak dinlenmesini sağlar. Okuyan bir beyinin algılama ve anlama oranı, hiç kitap okumayan bir insana göre %60 daha fazladır. Okuyan beyin üreten beyindir. Bu sebeple kitap; bilgi birikiminin vazgeçilmez bir parçası olup, insan gelişimine en çok katkı sağlayan araçtır. 

Bu yıl mutlaka okumanız gereken 5 kitap ismini sizler için derledik.

Keyifli okumalar!

1. Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

Kürk Mantolu Madonna, Türk Edebiyatı'nın öncü yazarlarından biri olan Sabahattin Ali'nin başyapıtlarından biridir. Yazar kitapta, Raif Efendi'nin içsel yolculuğunu okuyucuya sunar. Okuyanda uzun süreli izler bırakan ve mutlaka okunması gereken bu kitap; aynı zamanda psikolojik tahliller ve betimlemeler açısından da oldukça zengin.

2. Türklerin Altın Çağı - İlber Ortaylı

"Türkiye’nin yüzyıllar önce açılan tarih defteri henüz kapanmamıştır ve sık sık da görüyorsunuz ki bu defter kapanmaz. Onun için tarih bilmek; nereden geldiğinizi, nasıl yurt edindiğinizi öğrenmek zorundasınız. Tarihini bilmeyen, hafızası olmayan toplumların nerelere gideceğinin, sürükleneceğinin, dahası neler yapabileceğinin hesabı olmaz.” - İlber Ortaylı

İlber Ortaylı'nın günümüz Türkiyesinin tarihini anlatan bu muhteşem kitabını mutlaka okumalısınız.

3. Gezmek Yaşamaktır - Faruk Pekin

Ünlü turizmci ve FEST Travel Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Pekin’in son kitabı Gezmek Yaşamaktır: Kültür Turizmi ve Gezi Kültürü Yazıları, kısa süre önce raflardaki yerini aldı. 30 yılı aşkın süredir turizm sektörünün içinde olan ve Türkiye’de “kültür turizmi”nin gelişebilmesi, insanlarımızda kültür amaçlı gezi coşkusu yaratılması için çok yoğun bir çaba harcayan Pekin, kitabında yüzlerce geziyi detaylarıyla birlikte anlatıyor.

4. Kan ve Gül: Bir Kara Dejavu - Alper Canıgüz

Kara mizah ustası Alper Canıgüz, beşinci romanı Kan ve Gül kitabında fantastik bir polisiye işliyor. Şiddetle tavsiye ediyoruz!

5. Huzursuzluk - Zülfü Livaneli

"Harese nedir, bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken var. Deve dikeni yedikçe ağzı kanar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz… Ortadoğu’nun âdeti budur, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur."

Sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu hikayesini anlatan Livaneli'nin bu kitabını muhakkak okumalısınız.KAYNAK: TÜRKİYE ZEKA VAKFI


www.tzv.org.tr/#/haber/603

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner24

banner34