Ermenek’te Billboardlar Nurlandı

Zübeyir Gündüzalp’in memleketi Ermenek’te billboardlar nurlandı.

05 Haziran 2017 Pazartesi 17:29
Bu haber 1094 kez okundu
Ermenek’te Billboardlar Nurlandı
banner1
 
Zübeyir Gündüzalp’in memleketi Ermenek’te billboardlar nurlandı.

Türkiye’nin 40’tan fazla şehrinde cadde ve sokakları süsleyen Risale-i Nur ve Bediüzzaman afişlerinin son durağı Bediüzzaman’ın birinci talebesi Zübeyir Gündüzalp‘in memleketi Ermenek oldu. 

Ermenek Yeni Asya Temsilciliği tarafından şehrin en işlek caddelerinde bulunan billboardlar Risale-i Nur Külliyatı ilânlarıyla nurlandı ve şenlendi.

Merhum Zübeyir Gündüzalp’in kardeşi Haydar Gündüzalp, billbordlarda Risale-i Nur Külliyatı ilânlarını gördükten sonra duygularını şöyle ifade etti: “Böyle netameli bir zamanda ve birçok yayınevinin Risale-i Nur’u kitap fuarlarına bile çıkaramadığı ve yasak algısının oluşturulmaya çalışıldığı bir dönemde, Yeni Asya ekolünün yurdun dört bir tarafında merdane yaptığı bu hizmeti çok önemsiyorum. Emeği geçenleri cân-ı gönülden tebrik eder, tesirini halk etmesini Cenâb-ı Allah’tan dilerim.” 

Risale-i Nur Külliyatı afişleri Ramazan ayı boyunca Ermenek’teki billbordları süslemeye devam edecek.

‘’Risale-i Nur’la mübareze edilmez, o mağlup olmaz’’

Zübeyir Gündüzalp Ağabeyin de ifade ettiği gibi “Risale-i Nur sönmez! O, söndürülmek için üflendikçe parlayan, ilâhî bir nurdur. Kur’ân ve iman hakikatlerini ders veren Risale-i Nur, bu vatan ve milletin sinesinde yerleşmiş ve kökleşmiştir. Onu söküp atmak hiçbir komitenin haddi değildir’’ öyleyse gururla diyebiliriz ki: “Risale-i Nur’un intişar sahası, bugün fevkalâde bir vüs’ate mazhar olmuştur.”  

HABER: HASAN AÇIKBAŞ

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner27

banner34